Léky na zlepšení potence pro muže

Když je mužská síla oslabena, zástupci silnějšího pohlaví si vybírají léky ke zlepšení potence u mužů. Otázka je to důležitá, téma citlivé, takže ne každý pacient je připravený takový zdravotní problém otevřeně konzultovat s urologem. Musí se to však vyřešit, a to okamžitě. Nejprve musíte zjistit, jak zvýšit potenci u mužů přirozenými způsoby, a pak se uchýlit k pomoci léčivých metod.

problémy s potencí

Důvody pro snížení potence

Příčiny impotence rozdělují odborníci do několika hlavních skupin, což nám umožňuje rozlišit následující možnosti:

  • vaskulární poruchy;
  • endokrinní poruchy;
  • neurologické poruchy;
  • porušování léků;
  • místní porušení.

Tyto možnosti odpovídají organické povaze onemocnění, o kterém jsme již hovořili, u kterého je impotence výsledkem odchylek v normálním fungování jednoho nebo druhého orgánu (systému) v mužském těle. Mezi nemoci, které vyvolávají rozvoj impotence u mužů, patří: hypertenze, ateroskleróza, nízký testosteron (hypogonadismus), roztroušená skleróza, diabetes mellitus, poranění míchy.

léčba impotence od lékaře

Pokud se zaměříme na impotenci způsobenou onemocněními pohlavních orgánů, můžeme rozlišit tři hlavní formy, které vznikají na pozadí vlivu následujících typů faktorů: poruchy spojené s intrasekreční funkcí varlat; závažnost onemocnění semenného tuberkulu a prostaty; mechanické příčiny (onemocnění penisu, poškození nebo malformace). V prvním případě má onemocnění endokrinní povahu původu, na jehož pozadí snížená produkce pohlavního hormonu varlaty vede k současnému oslabení sexuální touhy.

Tento druh poruch varlat může být vrozený (nevyvinutí varlat), může být také získán v dětství (při oboustranné orchitidě nebo příušnicích, s jizvami a vráskami u nemocných varlat) nebo ve zralejším věku (trauma varlat , orchitida, změny související s věkem doprovázející nástup stáří nebo senility).

Pokud jde o druhou formu, ve které jsou zvažovány nemoci semenného tuberkulu nebo prostaty, které jsou pro pacienta relevantní, jsou zase spojeny buď s přítomností odchylek od normálního sexuálního života (což znamená přítomnost sexuálních excesů). v něm akce spojené s umělým prodlužováním pohlavního styku nebo s jeho přerušením, jakož i častou masturbací, nebo s cizí infekcí (posttrichomonas nebo postgonoreální prostatitida a její další formy).

Léky pro léčbu erektilní dysfunkce

Na trhu je mnoho léků, které mohou zlepšit potenci. Konzultace s lékařem vám pomohou vybrat nejlepší možnost pro váš konkrétní případ.

Injekce

Použití intrakavernózní terapie před pohlavním stykem zaručuje dlouhotrvající erekci při správném užívání léků. Vstřikováním roztoku přímo do požadované oblasti je možné dosáhnout rychlejšího účinku než při použití tablet.

injekce ke zvýšení potence

Navzdory skutečnosti, že zvládnutí techniky samoinjekce není tak obtížné, doporučuje se svěřit postup (alespoň první injekci) odborníkovi, což minimalizuje riziko poškození podkožních cév.

vláknité plaky na penisu

Tabletové formy

Při výběru prostředku k normalizaci potence musíte pečlivě prostudovat dostupné kontraindikace.

Tablety normalizují krevní oběh a pomáhají zvyšovat potenci. Účinné látky, které tvoří lék, vydrží poměrně dlouho.

Ve vzácných případech léky vyvolávají výskyt bolesti svalů v zádech, priapismu a vazodilataci.

Svíčky na potenci

Prostředky v této řadě neobnovují mužskou sílu ve všech případech úplně. Většinou ale přinášejí hmatatelné výsledky.

Zcela nebo relativně zdraví muži zaznamenávají vysoký zdravotní přínos čípků, zlepšenou erekci, prodloužení pohlavního styku a zvýšenou touhu.

Spreje

U mužů trpících nemocemi, které jim nedovolují užívat léky perorálně, jsou indikovány spreje ke zlepšení potence. Jejich účinek nastupuje během několika minut po použití. Účinek může trvat asi dvanáct hodin. Aerosol zlepšuje krevní oběh a zvyšuje citlivost nervových zakončení.

Biologicky aktivní přísady

Výhodou používání doplňků stravy jsou přírodní složky obsažené ve složení, což umožňuje méně vedlejších účinků. Léky však nebyly dostatečně prozkoumány a účinnost jejich užívání se u každého člověka liší.

Metody tradiční medicíny

Existuje velké množství receptů tradiční medicíny, jak zabránit rozvoji prostatitidy.

  • Každý den musíte jíst dýňová semínka, asi 30 kusů, půl hodiny před jídlem. Také lze 0, 5 kg mletých semínek smíchat se sklenicí medu a vytvarovat z nich kuličky velikosti vlašského ořechu. Každý den je třeba rozpustit 1-2 kuličky.
  • Listy a lísková kůra se vaří 20-40 minut. Vezměte 200 ml na lačný žaludek. odvar každý den.
  • Skořápky kaštanů se vaří a berou místo čaje. Také, abyste zabránili zánětu prostaty, můžete užívat 1 polévkovou lžíci každý den. lžíce bezové šťávy před jídlem.

Nejlepší prevencí onemocnění je dodržování zdravého životního stylu a pravidelný sex. S užíváním léků můžete začít pouze po konzultaci s lékařem. Koneckonců, jakýkoli lék má vedlejší účinky, které mohou způsobit nežádoucí výsledky ve formě alergií a dalších komplikací.

tinktura s česnekem pro zvýšení potence

Jak může výživa pomoci?

Mezi položkami na seznamu, které informují o tom, co musíte jíst pro potenci u mužů, jsou tato nejlepší jídla:

  1. Čokoláda– biologicky aktivní theobromin a fenyletylamin ve svém složení zvyšují libido. Je zdravé jíst hořkou čokoládu s obsahem kakaa 65 % nebo vyšším. Je lepší ignorovat plniva (zejména kávu), ořechy ponechat jako výjimku.
  2. Křepelčí vejce– zvyšuje sexuální touhu díky obsahu fosforu, železa a aminokyselin. Prospěšné je jíst je syrové, až čtyři kusy denně.
  3. Slepičí vejce– ve srovnání s křepelkami ve složení chudší, ale pro výživu dostupnější. Kombinace smažených vajec s cibulí a černým pepřem zlepšuje mužskou potenci. Nedoporučuje se jíst syrové.
  4. Perga– vynikající včelařský produkt, představuje pyl zpracovaný včelami. Je bohatý na bílkoviny, sacharidy a pomáhá zvyšovat sekreci testosteronu na správnou úroveň. Denní norma dosahuje 10 g, včelí chléb používejte opatrně při nesnášenlivosti medu nebo alergiích.

Léčba vaskulární impotence

Cévní impotence je erektilní porucha způsobená poruchami arteriálního průtoku krve pánví. Nemoc se vyvíjí na pozadí špatných návyků a špatného životního stylu.

Můžete podstoupit diagnostické procedury a získat kvalifikovanou pomoc od odborníků v moderním zdravotnickém zařízení, kde pracují lékaři, kteří vědí vše o sexuálních poruchách. Disponují veškerým potřebným technologickým vybavením a rozsáhlými zkušenostmi, které pomohou stanovit přesnou diagnózu a předepsat účinnou léčbu.

Impotence vaskulárního původu: příčiny

Cévní erektilní dysfunkce se může vyvinout z různých důvodů.

  • Diabetes. Nemoc může vést k problémům v tepnách.
  • Vysoký krevní tlak může mít negativní dopad na stavbu cévního systému.
  • Aterosklerotické léze mohou vést ke snížení průtoku krve.
  • Kardiovaskulární onemocnění vedou ke snížení plnění krve v kavernózních tělech pohlavního orgánu.
  • Poranění v oblasti třísel může vést k narušení krevního oběhu v oblasti pánve.
  • Chirurgické operace v oblasti třísel nebo genitourinárního systému.
  • Pití alkoholu, kouření tabáku, konzumace tučných jídel, smažená jídla.
  • Změny související s věkem.
  • Sedavý způsob života vede k tvorbě stagnujících procesů v cévách.
  • Dědičné faktory.

Příznaky a příznaky

  • nedostatečná erekce, a to i v případech silně stimulujících podmínek;
  • rychlá ejakulace – ještě před začátkem sexuální intimity;
  • nedostatek noční a ranní erekce.

Cévní erektilní dysfunkce: léčba

Léčba vaskulární impotence je předepsána až po zjištění příčiny jejího vývoje.

Zvláštnosti

Když se vyvine patologie, je předepsána komplexní léčba, která by měla zahrnovat užívání léků zaměřených na dilataci krevních cév umístěných v oblasti kavernózních těl pohlavního orgánu.

Léčba vaskulární impotence jako doplněk může být prováděna pomocí fyzioterapeutických postupů.

V případě potřeby mohou být předepsány chirurgické zákroky k instalaci mikroprotéz.

jak léčit vaskulární impotenci

Drogy

Medikamentózní léčba vaskulární impotence u mužů je součástí povinného terapeutického programu. V tomto případě jsou léky vybírány na základě povahy patologického procesu a klinického obrazu.

  • Inhibitory fosfodiesterázy typu 5. Lék má stimulační účinek a zvyšuje lumen v oblasti arteriálních cév.
  • Statika. Účinek těchto léků je zaměřen na boj proti aterosklerotickým depozitům.
  • Spazmolytika, blokátory alfa1-adrenergních receptorů. Léky mohou snížit tonus arteriálních cév, což má za následek naplnění krve a zvýšení erektilní funkce.

Inhibitory fosfodiesterázy typu 5

Tato skupina léků je předepsána jako první. Léčba PDE-5 se vyskytuje u jakéhokoli typu vaskulární erektilní dysfunkce. Tato skupina léků je považována za nejúčinnější a nejnutnější pro použití.

  • Aktivní složkou léčiva je sildanafil. Tento prostředek byl účinný ve více než 82 % případů. Lék se užívá v objemu 25 až 100 mg půl hodiny před pohlavním stykem. Dávkování může upravit odborník. Kontraindikace užívání léku jsou: malý věk, alergické reakce na složky, kombinované použití s podobnými léky nebo alkoholickými nápoji.
  • Účinnou látkou je vardenafil. Lék je předepsán pro rozvoj erektilní dysfunkce cévního původu. Dávkování je předepsáno individuálně a pohybuje se od 5 do 40 mg. půl hodiny před začátkem pohlavního styku. Kontraindikace: mladiství do 16 let, nesnášenlivost složek, kombinace s alkoholem.
  • Účinnou látkou je tadalafil. Užívejte kapsle 20 minut před pohlavním stykem v dávce ne vyšší než 20 mg. Dávkování může změnit ošetřující lékař s přihlédnutím k závažnosti patologie. Droga neinteraguje s alkoholem. Omezení: děti do 18 let, individuální nesnášenlivost ke složení.
  • Léčivou látkou je udenafil. Hlavní indikací je erektilní dysfunkce cévního původu. Dávkování je stanoveno individuálně a může se pohybovat mezi 100-200 mg. Přípravek používejte jednou za hodinu před pohlavním stykem. Kontraindikace: nesnášenlivost složení, nezletilý věk, kombinace s alkoholickými nápoji.
  • Hlavní složkou je avanafil. Doporučená jednotlivá dávka je 50 mg. V případě potřeby může dávkování upravit ošetřující specialista. Užívejte lék 30 minut před pohlavním stykem. Omezení: grapefruit a ovocné šťávy, rehabilitace po infarktech a mozkových příhodách (prvních šest měsíců), vysoký nebo nízký krevní tlak, přítomnost vředů v žaludku, abnormální struktura penisu (zakřivení).

Než začnete užívat jeden z léků, měli byste se poradit s odborníkem a pečlivě si přečíst návod k použití léku.

Než začnete užívat doplňky stravy, měli byste se poradit se svým lékařem, abyste se vyhnuli nežádoucím účinkům nebo reakcím intolerance.

Prevence

Při dodržování preventivních opatření se lze vyhnout rozvoji patologického procesu. Zdravý životní styl a vzdání se špatných návyků jsou hlavními složkami, které pomáhají předcházet rozvoji impotence cévního původu.

Slabá erekce

V medicíně se slabá erekce také nazývá erektilní dysfunkce. Erekce závisí na mnoha faktorech, jako je věk člověka, celkový zdravotní stav, hladina hormonů, nervové vedení, průtok krve, duševní stav a emoce. Ke slabé erekci dochází vlivem jednoho nebo více z výše uvedených faktorů: např. pouze vlivem silného stresu se změnila hormonální rovnováha nebo se kromě vlivu stresu zhoršil i průtok krve do penisu.

Proč může být erekce slabá?

Pravděpodobnost erektilní dysfunkce se zvyšuje s věkem. To znamená, že čím je muž starší, tím častěji se mohou objevit problémy s erekcí. Samotný věk však není příčinou slabé erekce. Ale nahromaděné stavy a nemoci mohou způsobit erektilní dysfunkci. Například ateroskleróza.

Většina mužů má čas od času problémy s erekcí. Ojedinělé případy by neměly být důvodem k obavám. Někdy k zotavení stačí pořádný odpočinek. Někteří muži však trpí přetrvávající erektilní dysfunkcí (ED). To znamená, že mají potíže s dosažením nebo udržením dostatečně tvrdé erekce pro pohlavní styk.

Pokud je slabá erekce trvalým problémem, způsobuje stres, může ovlivnit sebevědomí a přispět k problémům ve vztahu.

Přetrvávající problémy s dosažením nebo udržením erekce- Toto je příznak základního onemocnění, které vyžaduje léčbu.

Pokud se obáváte neustálé slabé erekce, promluvte si se svým lékařem – je to to nejlepší, co pro sebe můžete udělat, i když se stydíte. Neměli byste to odkládat, protože pravidelná erekce je nezbytná pro udržení tkání penisu v dobrém stavu.

Obraťte se na svého lékaře, pokud neustále zažíváte:

  • Problémy s erekcí (slabá erekce)
  • Problémy s udržením erekce
  • Snížená sexuální touha
problémy s erekcí u mužů

Co se stane s penisem během erekce

Penis obsahuje dvě válcové, houbovité struktury zvané corpora cavernosa. Během sexuálního vzrušení nervové impulsy zvyšují průtok krve do těchto válců. Proudění krve způsobuje, že se roztahují, narovnávají a tvrdnou. Toto je erekce.

Souvislost mezi slabou erekcí a testosteronem

Muži se často ptají na léčbu slabé erekce pomocí testosteronu. K poklesu hladiny testosteronu a rozvoji erektilní dysfunkce skutečně může dojít současně, ale to neznamená, že jedno způsobuje druhé.

Testosteron je mužský pohlavní hormon. Ale jeho účinek na mechanismus erekce nebyl plně prozkoumán. Kritický pokles hladiny testosteronu a výsledná hormonální nerovnováha může také způsobit ztrátu erekce, ale to není jediný příznak tohoto stavu. Výzkumy ukazují, že mnoho mužů, kteří zaznamenají pokles testosteronu související s věkem, nemají problémy s erekcí.

Pokud tedy nejsou žádné další známky a příznaky nízkého testosteronu, pak se léčba testosteronem nepoužívá a zvažují se jiné příčiny ED.

Po 50 letech se hladina testosteronu u mužů postupně snižuje, ale ne vždy to způsobuje ED

Příčiny slabé erekce (erektilní dysfunkce)

Zde jsou stavy a nemoci, které mohou vést k erektilní dysfunkci:

  • Ateroskleróza (ucpání krevních cév)
  • Cukrovka typu 2
  • Srdeční choroba
  • Obezita
  • Benigní zvětšení prostaty
  • Hyperlipidémie (vysoké hladiny lipidů nebo cholesterolu)
  • Hypertenze (vysoký krevní tlak)
  • Chronické onemocnění ledvin
  • Onemocnění jater
  • Parkinsonova choroba
  • Poruchy spánku
  • Nízká hladina testosteronu
  • Poranění penisu, prostaty nebo míchy
  • Roztroušená skleróza
  • Peyronieho choroba (tvorba jizvy pod kůží penisu)
  • Rakovina prostaty
  • Radiační terapie
  • Odstranění prostaty
  • Operace pro rakovinu močového měchýře

Ateroskleróza je nejčastější příčinou problémů s erekcí

Některé léky mohou také způsobit erektilní dysfunkci jako vedlejší účinek.

Pečlivě si proto přečtěte část „Nežádoucí účinky" v návodu k použití léků. A pokud jsou na seznamu erektilní dysfunkce a snížené libido, nahlaste svůj stav lékaři, který vám lék předepsal. Někdy se dá najít alternativa. Pokud nelze léky nahradit nebo vysadit, pak stojí za zvážení jiných metod boje s erektilní dysfunkcí.

Léky, které mohou vést ke slabé erekci

  • Antihypertenziva (léky k léčbě krevního tlaku)
  • Antiandrogeny (léky používané k léčbě rakoviny prostaty)
  • Antidepresiva (léky na depresi)
  • Sedativa (léky, které způsobují ospalost)
  • Léky na vředy
  • Antihistaminika (léky proti nachlazení a alergii)
  • Látky potlačující chuť k jídlu

Následující typy závislostí mohou také vést k erektilní dysfunkci:

  • Kouření
  • Silná konzumace alkoholu
  • Rekreační užívání drog

Spočítejte si, kolik z těchto faktorů právě teď negativně ovlivňuje váš průtok krve a erekci.

Psychické problémy a emocionální zmatek mohou také způsobit slabou erekci. Člověk se nemusí cítit sexuálně vzrušený kvůli problémům, jako jsou:

  • Strach ze sexuálního selhání
  • Úzkost
  • Deprese
  • Problémy ve vztazích, jako jsou nedorozumění, nedostatek komunikace nebo konflikty
  • Nízké sebevědomí
  • Stres (pracovní stres, finanční stres, stres související se sexuální aktivitou)

S touto problematikou úspěšně pracují psychologové a psychoterapeuti.

Příčiny ztráty libida

Existuje mnoho důvodů pro ztrátu libida u žen, jako například:

  1. Problémy ve vztahu mohou vést ke konfliktům, které mohou vést ke ztrátě vzájemné sexuální přitažlivosti.
  2. Špatná komunikace – Někdy mezi partnery chybí komunikace, což jim ztěžuje vzájemnou důvěru. Z tohoto důvodu se necítí pohodlně sdílet své problémy.
  3. Sexuální problémy – Některé fyzické sexuální potíže, jako je erektilní dysfunkce, impotence, bolestivý sex, suchost vulvy nebo vaginální zápach, mohou vést ke ztrátě libida.
  4. Stres a úzkost jsou jedním z hlavních důvodů ztráty touhy po pohlavním styku.
  5. Některé léky a doplňky také způsobují ztrátu libida jako vedlejší účinek, protože mají schopnost snižovat hladiny pohlavních hormonů. Jedním z takových léků jsou léky předepsané k léčbě hypertenze.
  6. Nezdravý životní styl, neschopnost orgasmu, vaginismus, deprese, menopauza, těhotenství, kojení, zdravotní problémy jako rakovina, štítná žláza, cukrovka, srdeční problémy, alkohol atd. jsou příčinou nízkého libida u žen.
  7. Podle některých zpráv se po prodělaném koronaviru mohou objevit epizody více či méně trvalé ztráty libida.

Jak léčit slabou erekci

Erektilní dysfunkci léčí urolog nebo androlog. Při konzultaci lékař klade otázky, které směřují k objasnění podstaty a příčin problémů s erekcí. Prohlédne penis a varlata, aby vyloučil nebo potvrdil viditelná zranění a otestoval citlivost nervů penisu.

Léčba přímo závisí na příčinách. Každá léčba přináší určitá rizika a přínosy, které vám lékař vysvětlí.

Pro stanovení správné diagnózy je nutná odborná diagnostika (vybavení, techniky, vyšetřovací algoritmy). Na specializované klinice pod dohledem odborníka můžete podstoupit kompletní vyšetření a jasně pochopit příčinu slabé erekce.

Různé možnosti léčby zahrnují:

Léky (tablety).Léky, které způsobují silnou erekci, úspěšně léčí erektilní dysfunkci u většiny mužů. Tyto léky způsobují průtok krve do penisu.

Pokud byl muž diagnostikován srdečním onemocněním nebo trpí častými změnami krevního tlaku, pak jsou pro něj takové léky s největší pravděpodobností kontraindikovány. Pokud tedy trpíte těmito zdravotními problémy, konzultujte užívání takových léků se svým lékařem.

Vakuové pumpy.Jedná se o vakuová erekční zařízení s dutými trubicemi, které se nasazují přes penis a nasávají vzduch uvnitř trubice. Toto mechanické působení zvyšuje průtok krve v penisu a způsobuje silnou erekci během sexu.

Cvičení:Mírné až intenzivní kardio cvičení může pomoci zlepšit erektilní dysfunkci. Poraďte se se svým lékařem, abyste zjistili, která cvičení jsou pro vás nejvhodnější.

Léčba ztráty libida

Záleží na příčině ztráty libida a možné možnosti zahrnují:

  • Volba zdravého životního stylu.
  • Jíst zdravé potraviny a stravu bohatou na vitamíny.
  • Pravidelné cvičení zlepšuje libido u lidí.
  • Meditace hraje důležitou roli při zvládání stresu, úzkosti a deprese.
  • Medikamentózní terapie – K dispozici je mnoho léčebných postupů, které navrhuje lékař v závislosti na klinickém stavu, jako je testosteronová hormonální substituční terapie.
  • Psychologové mohou pomoci pacientům trpícím nižším libidem, zvláště pokud je způsobeno psychickým problémem.

Konzultace s psychologem při slabé erekci

Pokud jsou příčinou slabé erekce psychické problémy, jako je stres, úzkost a deprese, promluvte si se svým partnerem s terapeutem, poradcem nebo sexuálním terapeutem. Existují účinné techniky, které pomáhají zbavit se psychických problémů.

Závěr

Libido neboli sexuální touha se přirozeně liší od člověka k člověku. Nízká nebo úplná ztráta sexuální touhy nemusí být nutně problémem nebo známkou špatného zdraví. Chce-li však muž či žena zvýšit své libido, musí přísně dodržovat výše uvedené rady lékaře a zároveň může vyzkoušet řadu účinných metod a lidových prostředků, které nabídnou specialisté na sexuální poruchy.