Varlata bolí po vzrušení: příčiny a řešení

Sex je důležitou součástí lidského života, zejména pro muže, kteří se snaží být vždy na vrcholu. Nadměrná excitace je extrémně vzácná a postihuje mladé lidi během puberty a sama odezní s vývojem reprodukčního systému. Pokud však dospělý muž opakovaně prožívá předčasnou ejakulaci nebo neejakuluje vůbec, měli byste se poradit s urologem, protože to může znamenat vážné problémy.

Charakteristiky erekce

studium struktury penisu se specialistou

Sexuální vzrušení silnějšího pohlaví závisí na interakci několika systémů. Zpočátku dochází k podráždění nervových center v mozku. Díky tomuto účinku se testosteron uvolňuje do krevního oběhu. Dále pod vlivem mužského hormonu dochází k postupnému rozšiřování krevních cév. V tomto okamžiku se zvyšuje objem krve. Tekutina tlačí na stěny svěračů pudendální žíly. Dále se kavernózní tělesa naplní, hustota se zvýší a svaly penisu se protáhnou. Celý popsaný proces se nazývá erekce.

V případě normálního pohlavního styku končí erekce vždy ejakulací. V tomto případě se odstraní část semenné tekutiny umístěné ve varlatech. Po tomto procesu krev v krátké době opouští kavernózní tělesa, načež vzrušení končí.

Při nepravidelném kontaktu se ve varlatech hromadí značné množství spermií. Dále začnou vyvíjet tlak na oblasti spárovaného orgánu, takže muž pociťuje nepohodlí.

V mládí jsou takové potíže odstraněny samy o sobě. Tělo překonává přebuzení pomocí emise (samovolné vylučování semenné tekutiny v noci). Když se sexuální život normalizuje, problém zmizí. Někdy však nedochází k samočištění, což způsobuje mnoho negativních příznaků.

Podobná malátnost se může objevit u dospělého pacienta, když nedochází k sexuálnímu uvolnění. Partner se vzruší, ale partner nedovede kontakt k sexuální intimitě. V tomto případě proudění krve do kavernózních těl pokračuje a po selhání kapalina velmi pomalu opouští dutiny penisu. Vlivem krve dochází k roztažení kavernózních dutin. Proto po vzrušení varlata bolí, protože na tomto pozadí dochází ke zvýšenému pohybu spermií podél vas deferens.

Všechny výše uvedené příznaky lze snadno odstranit bez účasti specialistů. Bolest zmizí po několika hodinách po odstranění semenné tekutiny z kanálků. V dospívání problémy mizí po stabilním pohlavním styku. Ale přesto, pokud varlata po vzrušení velmi bolí, pak mohou být příčinou i patologické změny. V takovém případě je třeba vyhledat pomoc lékaře.

Proč fyziologické důvody způsobují bolest

Během pohlavního styku muž zvyšuje prokrvení genitálií a dochází u něj k častým kopulačním třenicím. Hromadění velkého množství tekutiny v žilách a intenzivní pohyby mohou způsobit bolest ve varlatech nebo tříslech, protože je vyvíjen další tlak na nervová zakončení, krevní cévy, tkáně genitálií a blízké oblasti těla.

To negativně ovlivňuje psycho-emocionální stav člověka, jeho touhu pokračovat v pohlavním styku a snižuje libido. Po aktu pomalu ustupuje bolest při vzrušení spolu s odtokem krve z genitálií.

V případě delší abstinence z důvodu nepravidelného sexu se může rozvinout prostatitida, erektilní dysfunkce a zánět varlat. Vzhledem k tomu, že muž bude vzrušený a spermie se budou produkovat bez ohledu na pravidelnost sexu nebo pravděpodobnost pohlavního styku a semenné váčky budou v napětí, produkují sexuální látky, dochází k bolesti ve varlatech.

Od zvýšené abstinence při nemožnosti zahájit styk (panenství partnera, zákaz kontaktů z důvodu terapie apod. ), potlačení ejakulace přerušením styku nebo delšího vzrušení při aktivním mazlení, varlat, penisu nebo podbřišku ( oblast, kde se u žen nachází vaječník) může také bolet.

K tomu dochází v důsledku skutečnosti, že krví naplněné cévy, kapiláry, kavernózní tělesa jsou pod nadměrným napětím a dutina a kanálky varlat jsou pod ejakulátem, čímž se tlakem rozšiřují úzké kanály.

Navenek se přebuzení projevuje tím, že šourek zmodrá nebo zfialoví a varlata jsou na dotek ztvrdlá a zvětšená. Někdy se přidávají závratě, nevolnost, bolest v tříslech u mužů a zadní části hlavy. Pokud se následky přebuzení neodstraní přirozeně – dosažením orgasmu a ejakulací, bolest bude pokračovat, dokud tekutina sama neustoupí.

Příčiny

Nepohodlí po vzrušení se může objevit v důsledku dlouhodobé abstinence nebo nadměrného vzrušení. Existuje však řada dalších faktorů, které je třeba vzít v úvahu. Mnoho mužů se diví, proč je po vzrušení bolí varlata; hlavní důvody jsou:

 • poranění varlat nebo šourku;
 • torze varlat;
 • epidermitida;
 • orchitida;
 • varikokéla;
 • kýla;
 • novotvary reprodukčního systému.

Muži by také měli věnovat pozornost spodnímu prádlu. Nedoporučuje se vybírat modely, které táhnou na kůži. Syntetické opce jsou nebezpečné. Také byste se měli snažit vyhnout upnutým džínům a kalhotám a doma volit volné oblečení.

Alarmující příznaky

Pokud máte nepravidelné kontakty a partner odmítá sex, není třeba bít na poplach. Existují však příznaky, kterým byste měli věnovat pozornost. Vyznačují se následující alarmující příznaky:

 • bolestivost v tříslech a spodní části ocasní kosti;
 • bolesti hlavy v okcipitální oblasti;
 • dyspepsie po kontaktu;
 • přítomnost těsnění v šourku;
 • změna kvality semenné tekutiny.

Lékaři doporučují věnovat pozornost lokalizaci onemocnění. Při absenci skrytých patologií je bolest po stimulaci lokalizována pouze ve varlatech. Pokud dojde k další změně v tkáních, umístění příznaku se rozšíří. Bolest se objevuje v dolní lumbosakrální páteři. Může se také rozšířit na hřídel penisu a šourku. Je nutné přísně dodržovat všechna lékařská doporučení

Dalším nepříjemným příznakem přítomnosti onemocnění je změna barvy kůže. Na pozadí torze získává šourková tkáň namodralý odstín. Také se může zvětšit jedna část šourkového vaku. Může dojít ke změně barvy v podbřišku. Centrální aorta prochází dutinou břišní. Varikokéla vede k obstrukci krevního oběhu v tříslech. Břicho se zbarví do fialova.

Návštěva lékaře je také nutná, pokud se objeví bolest v okcipitální oblasti hlavy. V této části hlavy se nachází hypofýza. Je zodpovědný za produkci hlavního mužského hormonu, testosteronu. Při vzrušení se tato část mozku stává aktivní. Hypofýza v důsledku přebuzení pracuje dlouhou dobu v aktivním režimu. To způsobuje silné napětí v krevních cévách mozku. Přepětí krevních cév způsobuje tento další příznak. Neustálé napětí je nebezpečné pro nervový systém. Dlouhý průběh onemocnění je plný rozvoje impotence a erektilní dysfunkce.

Co ještě potřebujete vědět

Průjem se může stát známkou vývoje onkologických forem patologií. Tento příznak je doprovázen náhlou ztrátou hmotnosti. Vyloučit onkologickou formu adenomu prostaty je možné pouze v lékařském centru pod dohledem lékařů.

Pokud se bolest vyskytuje často, může muž nezávisle vyšetřit šourek. Při palpaci šourku si pacient může všimnout bulky. Hranice takového zhutnění mají jasné obrysy. Dochází také ke zvýšení intenzity bolesti při tlaku na nádor. Pokud pacient objeví novotvar, je nutné naléhavě navštívit lékaře.

Lékaři také doporučují věnovat pozornost kvalitativním charakteristikám semenné tekutiny. Normálně mají spermie světle bělavou barvu a specifický zápach. S rozvojem patologie se mění kvalita semenné tekutiny. Stává se viskózním a hustým. Kapalina získává ostrý, nepříjemný zápach. S takovou náhlou změnou vlastností musíte okamžitě navštívit lékařské středisko. Pokud se problém neléčí, může způsobit neplodnost.

Zranění

Muži se často ptají, proč je po vzrušení bolí koule a třísla. Jak je již známo, může to mít mnoho důvodů. Velmi často při fyzické aktivitě nebo běžném nemotorném pohybu dochází k úderu v oblasti šourku. Tato akce způsobuje lokální krvácení. Někdy muž dokonce ztratí vědomí z bolesti, takže v tomto případě je třeba se poradit s lékařem. Pokud je zranění lehké, tkáně se samy opraví. Když po úderu nastaly nepokoje a mladík nevyhledal lékařskou pomoc, mohlo to mít neblahý vliv na jeho sexuální život.

Torze varlat

Chámovody probíhají celým varletem, a jelikož se volně pohybuje ze strany na stranu, dochází někdy ke stočení, následkem čehož dochází často k sevření nervových zakončení. Přítomnost této nemoci je další odpovědí na otázku, proč mají kluci po vzrušení bolest varlat. Pokud k tomu dojde, muž pocítí ostrou a nesnesitelnou bolest v pravém nebo levém varleti. Z tohoto důvodu může dojít k odumření části varlete a krevních cév. Bez včasné chirurgické implantace do 6 hodin orgán zcela ztratí své reprodukční funkce. Důvody tohoto jevu nejsou plně objasněny, ale pravděpodobně vliv může mít vazokonstrikce, hypotermie a svalové kontrakce.

"Hormon polibku"

Velmi zajímavým hormonem zapojeným do sexuálního vzrušení u žen a mužů je „hormon líbání" zvaný kisspeptin. Tento hormon objevili vědci poměrně nedávno. Tyto studie, které byly provedeny na myších, prokázaly, že chemický signál od samic aktivuje určité typy neuronů. Bylo zjištěno, že receptory pro tento hormon se nacházejí v hypotalamu a hypofýze. V důsledku aktivace takových receptorů začnou buňky hypofýzy u mužů rychle vylučovat gonadotropní hormony, které řídí sexuální chování a také funkci pohlavních orgánů. Zdá se, že tento hormon povzbuzuje člověka k polibku a také uvádí do pohybu řetězec chemických akcí, které u člověka vedou k sexuální touze.

O něco později byl kisspeptin objeven také u lidí. V současné době se aktivně studují možnosti využití tohoto hormonu k léčbě poruch sexuální touhy u něžného pohlaví. Vzhledem k tomu, že pektin může regulovat přitažlivost k partnerovi, pohlavní styk a ovulaci, je pravděpodobné, že bude úspěšně použit při léčbě hypoaktivní poruchy sexuální touhy u žen. Přibližně 40% něžného pohlaví se s tímto stavem setkalo alespoň jednou a asi 10% žen jím trpí neustále.

Epidermitida

Jiný název pro toto onemocnění je zánět přívěsků, který může po vzrušení způsobit bolest varlat. Přívěsek je umístěn na zadní stěně ve spodní třetině. Zdá se, že v době zánětu se šourek nezmění, ale problémová oblast začne vydávat bolestivou bolest. Je třeba vzít v úvahu, že v případě epidermitidy bude muže trápit pouze jedno varle.

Když se onemocnění neléčí, zánět dále zesílí, vytvoří se otoky a bolest nebude ostrá, ale stálá, může být přítomna horečka.

Charakteristické rysy bolesti

V diagnostickém procesu má velký význam povaha bolesti, která se vyskytuje v oblasti varlat. V závislosti na tom, kde vyzařuje, lze vyvodit předběžné závěry o povaze výskytu nepříjemných pocitů:

 • Pokud bolest vyzařuje do bederní oblasti nebo do břicha, je podezření na přítomnost zánětlivého procesu, který se vyskytuje v přídavku varlete;
 • Pokud bolest vyzařuje do strany, může se jednat o urolitiázu nebo tříselnou kýlu;
 • Při vystřelování bolesti do dolní končetiny je podezření na torzi semenného provazce nebo pohmoždění varlete s následným krvácením do něj.

Pokud jsou varlata červená a je v nich bolest a nepohodlí, je nutné naléhavě podstoupit diagnostická opatření podle pokynů lékaře. Zpoždění v tomto případě může vést k neplodnosti, protože ejakulát nebude obsahovat pohyblivé spermie, zhoršenou potenci nebo amputaci pohlavního orgánu.

Orchitida

Docela často je taková nemoc komplikací po prodělaných infekčních onemocněních - zarděnky, příušnice. Muže může odměnit ztrátou reprodukční funkce. Při onemocnění zanícené varle zčervená a oteče, v důsledku čehož je narušena tvorba a odvádění spermií, což následně ohrožuje neplodnost. Nejčastěji je postiženo pouze pravé nebo levé varle. Po vzrušení je bolest velmi silná, protože spermie se nevytváří správně a neuvolňují se.

Onemocnění je charakterizováno postupně se zvyšující, bolestivou bolestí a otokem jednoho z varlat. Mohou se objevit nepohodlí v perineu, dolní části zad, spodní části břicha a také bolesti hlavy. Často má pacient horečku a zimnici.

Láska je nemoc

Zajímavé také je, že Světová zdravotnická organizace zařadila lásku do registru nemocí. Odborníci jej před několika lety uznali jako duševní chorobu. Každá nemoc však musí mít své vlastní příznaky a symptomy. Pro lásku jsou následující:

 • Silné změny nálad.
 • Obsedantní myšlenky o člověku.
 • Nespavost.
 • Sebelítost.
 • Alergie.
 • Zvýšený pocit vlastní hodnoty.
 • Bolest hlavy.
 • Vyrážka působí.

Novotvary

Pokud po delším vzrušení varlata bolí a zvětšují svůj objem, znamená to nejen to, že muž má epidermitidu nebo orchitidu. Všechny tyto příznaky jsou přítomny u rakovinných nádorů. V případě novotvaru je také pozorováno neustálé nepohodlí ve varleti, tvoří se zhutnění a uzliny, šourek bobtná a místní tělesná teplota se zvyšuje.

Další faktory onemocnění

Problém se často vyskytuje na pozadí prodloužené nadměrné excitace. Mozek vysílá signál do hypofýzy. Uvolňuje testosteron do krevního oběhu. Jeskynní těla jsou naplněna. Objeví se erekce. Kvůli partnerově neochotě se vzrušení prodlužuje. Cévy se stávají hustými na pozadí prodloužené excitace. Hromady vyvíjejí tlak na svalová vlákna a nervová zakončení. Pacient onemocní.

Problém provází i dlouhodobou sexuální abstinenci u zralých mužů. Během sexuálního odpočinku si varlata zachovávají svou funkci. Pokračují v produkci spermií. Ve varleti se hromadí velký objem zárodečných buněk. Tělo je schopno samostatně se zbavit nevyžádaných buněk. Přebytečné spermie se rozkládají. Napětí opadá. Ale s vysokou funkční kapacitou varlat se přebytek nestihne rozpustit. To vede k roztažení pláště žlázy. V šourku je bolest.

Problém je často pozorován u nepravidelného sexuálního života. Tento faktor se často vyskytuje u dospívajících. Během puberty je hormonální systém nestabilní. Periodické zvyšování hladiny testosteronu vede k vzrušení bez dalších vlivů. V tomto případě vzrušení nekončí ejakulací. Problém mizí při pravidelném sexu s běžným partnerem.

Když potřebujete naléhavě navštívit lékaře

První otázky, které mohou muži položit specialistovi, jsou následující. Pokud mě po vzrušení bolí varlata, co mám dělat? Je vůbec možné odmítnout lékařskou péči? Někdy je to možné, ale pouze pokud jsou příznaky vzácné, odezní samy a dostatečně rychle. Pokud je přítomen jeden z následujících příznaků, je třeba zcela opustit samoléčbu:

 • orgán změnil tvar nebo velikost;
 • lehký dotek na varlata způsobuje nesnesitelnou bolest;
 • existuje akutní bolest;
 • na orgánu je nepochopitelná hrudka, která tam dříve nebyla;
 • v šourku není silná, ale konstantní bolest, ale časem se stává silnější;
 • Po úrazu bolest ve vaječníku po několika hodinách neustoupila.

Diagnostika

Chcete-li pochopit, proč varlata bolí po vzrušení, musíte podstoupit důkladnou lékařskou prohlídku. Diagnostika zahrnuje několik metod. První je palpace, při které odborník pečlivě prohmatává varlata a šourek. Palpace pomáhá identifikovat texturu varlete a přítomnost nežádoucích nádorů v něm.

Dále se provádí ultrazvukové vyšetření. Pomocí moderních zařízení můžete měřit velikost spárovaných žláz a jejich kvalitativní charakteristiky. Pokud během vyšetření nebyly zjištěny žádné změny v šourku, pak je diagnostikována prostata. V případě podezření na onkologické novotvary může být dodatečně předepsána počítačová tomografie nebo magnetická rezonance, stejně jako diafanoskopie a biopsie. Někdy je předepsán spermogram a krevní test. Teprve po diagnóze může lékař předepsat některé léky.

Na koho se obrátit?

Když vás po vzrušení bolí koule, to by měl vědět každý muž. To je první známka návštěvy lékaře. Nejčastěji je pacient odeslán k urologovi. Na prvním sezení lékař objasní trvání příznaků úzkosti a jaké příznaky nemoci jsou přítomny. Pokud se problém ukáže jako vážný, může být pacient poslán na terapii do nemocnice. Nejčastěji trvá několik dní, než se zdraví stabilizuje. Moderní léky a metody jsou docela účinné jak pro zranění, tak pro jiná onemocnění.

Lékařská řešení problému

Pokud po vzrušení bolí pravé varle a levé v důsledku dlouhodobé abstinence nebo nadměrného vzrušení, pak je tato patologie rychle vyřešena po normalizaci sexuálního života. K tomu je potřeba ukončit pohlavní styk ejakulací. Pokud se muž ze zdravotních důvodů potřebuje zdržet sexu, může se uchýlit k masturbaci. Bolest po delší abstinenci odezní po 4–6 hodinách. Pokud je přítomna patologie, problém lze obnovit pouze s lékařskou pomocí.

Po úrazu je nutné důkladné vyšetření. Lékaři předepisují studené obklady a klid na lůžku. Často se podávají injekce léků proti bolesti. V případě vážného zranění a nesnesitelné bolesti je nutné ošetření v nemocnici, protože takové zranění může vést k hromadění krve v šourku. V tomto případě problém vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok.

Když je pozorována torze varlat, nelze se vyhnout operaci a co nejdříve, protože jinak bude zachování orgánu problematické.

Když je pozorována epidermitida, bude nutná včasná a adekvátní antibiotická terapie, protože infekce se může dostat i do jiných orgánů. Imunoterapie, fyzioterapie a úleva od bolesti na vyžádání jsou také potřebné.

Léčba orchitidy musí být provedena rychle, protože jsou možné komplikace, které se projevují ve formě atrofie gonád a zánětu příloh. Terapie spočívá v užívání antibiotik, nošení dobře stahujícího prádla, klidu na lůžku a úlevě od bolesti dle potřeby.

Stejně jako u jiných onemocnění, varikokéla musí být léčena velmi rychle pomocí chirurgických metod, které zahrnují podvázání a odstranění postižené žíly. Při správné terapii se funkce orgánu zcela obnoví.

Co dělat, když jste přehnaní?

Po delší době nadměrné stimulace přináší pohlavní styk úlevu - bolest v oblasti třísel odezní během 3-4 hodin. Pokud se tak nestane, měl by muž vyhledat radu odborníka. Boj proti přebuzení začíná diagnostikou příčiny choulostivého problému.

Pokud je rychlá ejakulace důsledkem mužské dlouhé abstinence, pomůže přirozený pohlavní styk nebo masturbace. Pokud máte problémy emocionálního charakteru, musíte si promluvit se sexuologem a psychologem, který vás naučí, jak přejít od každodenních problémů a zvládat své tělo a emoce.

K hledání patologických problémů vede urolog-androlog rozhovor s mužem a zjišťuje, jaké příznaky doprovázejí nadměrné vzrušení. Poté prohmatá šourek a pánevní orgány a prohlédne penis. K získání podrobného obrazu bude nutné ultrazvukové vyšetření mužských pohlavních orgánů. Při podezření na zánětlivá onemocnění je nutné podstoupit celkový a bakteriologický rozbor moči a krve, který pomůže identifikovat původce onemocnění a jeho rezistenci na antibakteriální terapii. V případě potřeby může být také odeslán muž na další diagnostiku:

 • Analýza moči metodou Zimnitského, Nechiporenko test;
 • Krevní test ke studiu hladin hormonů;

Tabulka ukazatelů normy mužských hormonů

 • Rentgenový snímek pánevních orgánů, CT nebo MRI;
 • Vylučovací urografie je počítačová diagnostická metoda prováděná po podání kontrastní látky.

Po identifikaci problému a stanovení diagnózy je muži předepsána vhodná léčba.

Domácí prostředky

Doma se můžete zbavit nadměrného vzrušení pomocí tradiční medicíny a změn životního stylu. Někdy stačí, aby se muž vzdal špatných návyků, zvýšil fyzickou aktivitu, správně se stravoval a spal 8 a více hodin denně. Jako další metody můžete použít lidové recepty, které pomohou zlepšit krevní oběh v pánevních orgánech, zmírní bolest, otoky, pomohou zlepšit imunitu, uvolnit a obnovit emoční rovnováhu.

Odvar z mateřídoušky, šípků a heřmánkových listů pomůže zmírnit přebuzení, zklidní nervy, posílí obranyschopnost organismu a nasytí jej vitamíny a minerály. Listy hodinek mají antidepresivní vlastnosti, takže jejich použití pomáhá prodloužit pohlavní styk. K přípravě je třeba vzít 1 polévkovou lžíci. l. každou rostlinu důkladně promíchejte a přidejte převařenou vodu. Vařte na mírném ohni 30 minut. Užívejte 2-3x denně před jídlem, 50 ml.

Bolest způsobená patologií

Nezapomeňte také, že silná hypotermie může způsobit bolest. Pokud ignorujete hypotermii, bolest ve varlatech bude pokračovat přibližně 3-4 týdny. Čím déle muž žije bez sexu, tím je pravděpodobnější, že se tyto nemoci brzy projeví. Bolest ve varlatech může být také způsobena onemocněním, které postihuje žíly a cévy v mužském pohlavním orgánu. Hydrokéla (hydrokéla) je nahromadění tekutiny v membránách varlete, které je důsledkem potíží s jejím odtokem přes cévy.

Přebuzený Je to z nadměrného vzrušení, nebo je něco špatně? Každý, muži i ženy, prožívá abstinenci od sexu jinak. Pro někoho bude vzdání se intimních vztahů bez povšimnutí, u jiného mohou nastat vážné zdravotní problémy.