Rostliny pro zvýšení potence

Různé léčivé byliny pro zvýšení potence u mužů

Problémem impotence či jiných projevů erektilní dysfunkce podle statistik trpí desítky milionů mužů na světě. Erektilní dysfunkce zahrnuje problémy, jako je neschopnost dosáhnout a udržet erekci, ztráta libida a předčasná ejakulace. Ve skutečnosti většinou nezávisí na věku, ale souvisí s vlivem mnoha dalších faktorů, kterých je stále více. Léčba mužské potence bylinami přináší nejen vynikající výsledky, ale také prakticky eliminuje možnost vedlejších účinků. Existuje několik bylin, které lze použít ke zvýšení sexuální touhy, pomáhají podporovat erekci a udržovat zdravou prostatu a zároveň zvyšují mužskou potenci. Níže jsou uvedeny některé z nejúčinnějších a osvědčených bylin pro zlepšení mužského pohlaví, které se používají po celém světě ke zlepšení sexuálního zdraví mužů. Nezpůsobují žádné vedlejší účinky a nejsou návykové.Schisandra chinensis (lat. jméno Schisandra)

 • Schisandra posiluje imunitní systém a zároveň zlepšuje krevní oběh, působí povzbudivě na centrální nervový systém, pomáhá překonávat únavu a únavu.
 • Schisandra je spolu s další rostlinou zvanou Eleutherococcus senticosus jedním z nejlepších bylinných prostředků pro léčbu erektilní dysfunkce.

Tinktura ze semene Schisandry se prodává v lékárnách, průběh jejího užívání je krátkodobý (pár týdnů) a její cena je celkem přijatelná (asi 2 dolary). Pokud jde o takovou rostlinu, jako je „sibiřský ženšen", o tom budeme hovořit podrobněji níže.

Eleutherococcus senticosus (latinský název Eleutherococcus senticosus)

 • Eleutherococcus senticosus, na Západě známější jako „sibiřský ženšen", byl někdy dokonce využíván sportovními trenéry, aby svým hráčům dodal větší sílu a energii, protože zlepšuje fungování cévního i dýchacího systému.
 • Tato bylina způsobuje výrazné zlepšení erekce mužského penisu zvýšením průtoku krve do genitální oblasti.

Nákup extraktu z eleuterokoka také není složitý, protože se prodává i v běžných lékárnách. K dispozici ve formě tablet a alkoholové tinktury. Ten je několikrát levnější (méně než 1 dolar), ale je výhodnější koupit tablety, protože jsou také levné (asi 2 dolary). Jak již bylo zmíněno výše, bude efektivnější kombinovat s citronovou trávou.

Ginkgo biloba (latinský název Ginkgo biloba)

 • Ginkgo biloba se po staletí používá v čínských a indických přípravcích jako účinný lék na zlepšení průtoku krve do mužského reprodukčního orgánu.
 • Tato rostlina také poskytuje výživu pro mozek.

Jedná se o strom, nikoli o bylinu zvyšující potenci, jak někdy tvrdí prodejci sušených listů. Nejjednodušší je zakoupit si v lékárně extrakt z jejích listů a semen, který pomáhá mimo jiné i potenci. Prodává se ve formě kapslí a podle dnešních standardů je poměrně levný - až 2 dolary. na 50 kapslí. Při jeho nákupu není třeba pociťovat žádný stud nebo nepohodlí, protože droga není primárně bylina na posílení erekce, ale používá se k jiným účelům - k prevenci a léčbě řady zdravotních problémů. Prodává se také jako součást různých doplňků stravy, jejichž jedním z hlavních účelů je zlepšení paměti a myšlení. Ale podle výzkumných údajů nemá ginkgo biloba nijak zvlášť výrazný vliv na zlepšení paměti a cena za tyto doplňky stravy s dalšími složkami je mnohem vyšší.

Nyní můžete najít semena stromu ginkgo biloba pro domácí pěstování - snáší zimu a je schopen růst v našich zeměpisných šířkách. Je pravda, že tento strom dorůstá až 40 m. Existují však i kultivátory ginkga, které nejsou tak vysoké. Ale je těžké posoudit jejich prospěšné vlastnosti.

Muira-puama (kůra Lyriosma ovata Miers)

 • Muira puama je afrodiziakum, které funguje jako nervový stimulant a zvyšuje sexuální touhu. O této rostlině se také věří, že pomáhá při obnově ztracené mužnosti u mužů.
 • Posiluje mužský reprodukční systém, zlepšuje činnost ledvin, funkci centrálního nervového systému, kardiovaskulární funkce a funkci nadledvin.

Lyriosma ovata Miers také není bylina zvyšující potenci, ale strom. Rodištěm tohoto stromu Lyriosma ovata Miers je Brazílie a odtud se k nám dostává pod názvem muira-puama. Prodává se ve formě inzerovaných léků, které působí jako afrodiziakum. Tento doplněk stravy zakoupíte na internetu nebo ve velkých lékárnách. Pokud si vezmete Muira-puama v čisté formě (mletá kůra nebo někdy dřevo), cena je docela rozumná - 5-7 dolarů. na 50 g. Obvykle se z něj připravuje lihová tinktura. Pokud si vyberete ve formě stejnojmenných tablet, pak často obsahují celou řadu dalších bylin, které zvyšují potenci, libido, testosteron a cena je několikanásobně vyšší.

Podle některých zdrojů by účinnost Muira-puama jako afrodiziakální rostliny neměla být považována za prokázanou. Ale vzhledem k tomu, že ve své domovině se k tomuto účelu používá již po staletí, a také k jeho vysoké oblibě u nás, je pravděpodobnější opak.

Yohimbe (latinský název: Pausinystalia johimbe)

 • Yohimbe funguje na principu inhibitoru PDE-5. Jediný rozdíl je v tom, že nemá takové vedlejší účinky (a účinek není tak výrazný).
 • Alkaloid yohimbin, složka získaná z kůry stromu yohimbe, zvyšuje libido zvýšením množství krve proudící do erektilní tkáně.

Stejně jako v předchozím případě není yohimbe bylina pro zvýšení potence, ale strom. Roste v západní Africe. Yohimbe je velmi široce používán jako genitální stimulant, vč. a dámské. I když na muže je mnohem účinnější, protože, jak již bylo zmíněno výše, působí jako droga. Navíc můžeme říci, že tato rostlina je pro tento účel mezi muži nejoblíbenější. Jeho cena není přemrštěná, ale také zdaleka není nejnižší ze zde prezentovaného seznamu – asi 6 dolarů. na 40 kapslí. Pokud zvolíte tablety yohimbe, které obsahují další složky, budou minimálně o 10 % dražší, v závislosti na přísadách. V každém případě je cena inhibitoru PDE-5 mnohonásobně vyšší než náklady na yohimbe, i když vezmeme v úvahu generikum (mnohem levnější inhibitor PDE-5 prodávaný na internetu). Účinek yohimbe je samozřejmě také mnohem menší a dochází k němu po delší dobu než u inhibitoru PDE-5. Ostatně skutečnost, že tento doplněk stravy působí jako inhibitor PDE-5, znamená pouze to, že také zvyšuje průtok krve do určitého místa. Tato bylinka má ale i řadu výhod (zdravotní přínosy, absence takových vedlejších účinků atd. ), u kterých se nebudeme zdržovat.

Ashwagandha (latinský název: Withania somnifera)

 • Ashwagandha, označovaná také jako „indický ženšen", se v Indii používá jako tradiční bylina pro léčbu mužské potence, ale kromě toho a mnohem více.
 • Muži mohou obnovit svou výdrž a potenci pomocí ashwagandhy, a to díky jejímu účinku na poškozené cévy, který zabraňuje ejakulaci.
 • Prodlužuje sexuální vzrušení, které bylo vyžadováno pro lekce Kámasútry.

Tato bylina, která zlepšuje potenci, se od většiny uvedených na tomto seznamu liší tím, že nepůsobí stimulačně na centrální nervový systém, ale naopak jej uklidňuje a používá se k léčbě úzkostných stavů. Ashwagandha v Indii se obecně používá jako lék na téměř jakoukoli nemoc.

Tato bylina, která má pozitivní vliv na potenci, se ve formě kapslí prodává tam, kde se prodávají doplňky stravy – v internetových obchodech nebo specializovaných lékárnách. Orientační cena balíčku, který vydrží cca měsíc, je 6-7 dolarů.

Peruánský mák (latinský název: Lepidum meyenii)

 • Maca se podle knihy Jonnyho Bowdena z roku 2008 The Most Effective Natural Therapes on Earth (Nejúčinnější přírodní terapie na Zemi) používá jako afrodiziakum a genitourinární tonikum již od říše Inků.
 • Díky přítomnosti určitých amidů mastných kyselin a alkaloidů má tato bylina pozitivní vliv na zlepšení potence.

Populární název pro macu je „peruánský ženšen". Nejčastěji se prodává ve formě prášku, který lze podle návodu nejen ředit v nápojích, ale také přidávat do téměř jakéhokoli jídla. Účinnost této byliny na zvýšení potence byla zpochybněna výzkumem provedeným v roce 2010, ale zdroj také není příliš spolehlivý. I když vzhledem k tomu, že se nyní maca pěstuje mnohem méně než dříve, lze předpokládat, že míra jejího působení jako byliny pro zvýšení potence není v současné době pro každého uspokojivá. Cena této bylinky na zlepšení potence je poměrně vysoká ve srovnání s většinou ostatních uvedených v tomto článku. Jeho cena se pohybuje někde mezi 1, 2-3 dolary. na 10 g. Semena koupíte na internetu, poměrně levně, ale je nepravděpodobné, že si budete moci vypěstovat mák doma, protože se jedná o vysokohorskou rostlinu.

Epimedium nebo horský plevel (latinský název Lepidum meyenii)

 • Předpokládá se, že mnoho druhů nadrženého plevele působí jako afrodiziakum.
 • Tradičně se používá jako přírodní lék na sexuální dysfunkci.

Protože se také nazývá „Yin Yang Huo", zvyšuje libido a výdrž, ale především přispívá k celkovému zlepšení zdraví. Měli byste jej však používat týdny, abyste zaznamenali účinek. Extrakty by se měly užívat vícekrát denně a jejich denní dávka by měla být asi 3 g. Obvykle se prodávají ve formě tablet nebo kapslí, ve většině případů neobsahují další byliny pro zvýšení potence. Extrakt z plevele korejské nadržené kozy (jedno balení) stojí od 40 dolarů, což je trochu drahé, vezmeme-li v úvahu ceny jiných rostlin potence na tomto seznamu.

Ženšen (latinský název: Panax)

 • Tradičně se ženšen používá ke zvýšení energie a duševní i fyzické výdrže.
 • Zvyšuje libido a zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů.

Pro mnohé je to pravděpodobně nejznámější rostlina na celém seznamu. Jak je vidět, s oblibou jsou po něm pojmenovány i některé další bylinky zvyšující potenci (sibiřský ženšen, indický ženšen atd. ) a ne všechny jsou ani jeho příbuzné. I když přínosy ženšenu jako bylinky na potenci nejsou na prvním místě, jsou stále velmi významné. Nejlevnější a nejjednodušší způsob nákupu je ženšenová tinktura, která se prodává v lékárně a stojí 1-2 dolary. Cena sušeného kořene a zvláště extraktu ženšenu je mnohonásobně vyšší. Kořen objednaný online nebo zakoupený u některých obchodníků lze alespoň prozkoumat, ale při nákupu extraktu se zvyšuje pravděpodobnost, že narazíte na padělek. Je důležité si uvědomit, že kořen alespoň 6leté rostliny má léčivé vlastnosti.

Hloh

Bylinný čaj vyrobený z listů a plodů hlohu pomáhá zvýšit mužské libido.

Každý ví, že hloh podporuje srdce a cévy, zlepšuje krevní oběh a používá se k léčbě hypertenze. Hloh je ale také dobrým prostředkem pro udržení mužské síly. Balení bylinkového čaje stojí méně než 1 dolar a tinktura je ještě 2-3x levnější.

Celer a petržel

Celer a petržel (zejména jejich kořeny) jsou rostliny, které jsou oblíbené mezi muži a ženami, kteří udržují své sexuální zdraví v dobré kondici.

Jedná se o nejdostupnější bylinky pro zvýšení potence, pro které si můžete zajít nikoli do lékárny, ale do obchodu. Mohou se jíst syrové, přidávat do salátů nebo jiných jídel nebo vařit. Celer i petržel mají velmi pozitivní vliv na mužskou potenci a prodloužení sexuálního života, ale je nutné je konzumovat pravidelně. Neměly by je užívat těhotné ženy, zejména v raných stádiích.

Sečteno a podtrženo

Hlavní výhodou léčby erektilní dysfunkce pomocí bylin není jejich cena, ale skutečnost, že každá z těchto rostlin působí nejen na potenci, ale zlepšuje zdraví i mnoha dalšími způsoby.

Ale pravděpodobně největším problémem při výběru rostlin, které pomáhají potenci, je možnost narazit na padělek. Koneckonců, doplňky stravy mohou být často používány dlouhodobě a nebýt si jisti, že skutečně obsahují složky požadované rostliny. Aniž by si člověk všiml účinku, nejprve se rozhodne, že je to prostě neúčinný lék, který byl jednoduše dobře propagován. To platí zejména pro nejdražší bylinky na potenci na tomto seznamu. Je škoda, že nemáme zákon jako v Číně, kde je za padělání léků stanoven trest smrti. Ale při výběru levných tinktur a tablet je šance na získání padělku výrazně snížena.