Jak zvýšit potenci po čtyřicítce

Některé problémy s erekcí se mohou objevit i v mladším věku. Jsou snadno léčitelné a reverzibilní. Již v dospělosti bude trochu obtížnější získat plnou sílu. Obvykle lékaři řídí všechna terapeutická opatření k udržení stávajícího stavu. Existuje však řada akcí, které pomohou oddálit období snižování potence. Každý muž by tedy měl vědět, proč se potence po 40 letech snižuje a jak se s tím vypořádat.

mužská síla je klíčem k pevnému spojení

Proč se potence po 40 letech snižuje?

Specialisté urologové a andrologové tvrdí, že tělo každého muže má určitý sexuální potenciál. Muž se tak může stát v průměru za svůj život plnohodnotným sexuálním partnerem pro 15 žen. Ale postupem času, se zhoršováním situace životního prostředí, se tyto ukazatele změnily. Asi 40 % mužů ve věku 40 let si tedy při vzrušení stěžuje na nějaké problémy v posteli. A po 50 letech více než 68 % silnějšího pohlaví sní o své dřívější sexuální aktivitě.

Potence u mužů je zodpovědná za udržení plnohodnotného sexuálního života. Normálně k vzrušení dochází rychle, pohlavní styk trvá nepřetržitě a končí ejakulací. Pokud je některý z těchto procesů narušen, můžeme mluvit o problémech s potencí. Tyto problémy mohou být trvalé nebo krátkodobé. V případě krátkodobé poruchy mohou faktory zahrnovat stres, přepracování, nespavost, nadměrnou psychickou a fyzickou zátěž. Když jsou odstraněny, plná potence se opět vrátí.

Hladina testosteronu v mužském těle přímo ovlivňuje stav potence. Jeho maximální produkce je pozorována ve věku 25-30 let. Po 30 a blíže ke 40 se syntéza testosteronu prudce snižuje. To je důvod, proč muži mohou zaznamenat určité změny v sexuální aktivitě. Takové změny související s věkem jsou přirozené. Následující faktory mohou také vést ke snížení testosteronu:

 • Nepravidelný sexuální život;
 • Obezita;
 • Konzumace alkoholu;
 • Kouření;
 • Užívání hormonálních léků;
 • Zánětlivé procesy genitourinárního systému.

Všechny tyto důvody výrazně oslabují imunitní systém, což vyvolává erektilní dysfunkci. V medicíně existuje něco jako mužská menopauza. Přichází přesně po 40 letech. V této době se nepozoruje impotence, ale neschopnost oplodnit ženu. Prudký pokles hladiny testosteronu vyvolává pokles počtu aktivních spermií.

Velmi často se potence u mužů po 40 letech snižuje v důsledku onemocnění kardiovaskulárního systému. Pro plnou erekci je důležitý aktivní průtok krve do penisu. Pokud jsou cévy ve špatném stavu, je přítok nedostatečný nebo zcela chybí. Kolem 40. roku života mnoha mužů dochází ke zvýšení hladiny cholesterolu v krvi, což způsobuje ucpání cév. Včasná identifikace problému pomůže obnovit hormonální rovnováhu a zlepšit erektilní funkce.

Mezi příznaky naznačující pokles potence u mužů stojí za zmínku následující projevy:

 • Slabá nedostatečná erekce;
 • Zvýšený čas na vzrušení;
 • Sexuální styk je příliš dlouhý;
 • Nedostatek erekce;
 • Snížené libido;
 • Časté nutkání močit;
 • Nedostatek ejakulace.

Navíc tělo mužů po 40 letech začíná ztrácet svalovou hmotu. A snížená syntéza testosteronu vede k plešatosti. Všechny procesy jsou zcela individuální. Tyto příznaky se mohou objevit mnohem dříve, pokud dodržujete nezdravý životní styl. A pokud dodržujete vyváženou stravu a sportovní, aktivní rytmus života, všechny tyto procesy mohou projít bez povšimnutí, bez akutních příznaků, dokonce i po 40.

Léky na zvýšení potence u mužů

Problémy s potencí se mohou objevit v každém věku. Nezoufejte, protože dnes existuje obrovské množství léků na posílení a obnovení mužské síly. A pokud se včas poradíte s lékařem, lze tento problém snadno vyřešit i ve věku výrazně nad 40 let. Léky na potenci jsou zaměřeny na uvolnění svalů, rozšíření cév a uvolnění oxidu dusnatého. Tyto faktory přispívají ke zvýšení průtoku krve do penisu a plnému vzrušení.

Inhibiční látku PDE-5 lze tedy nazvat docela populární. Tento lék je předepsán pouze lékařem. Dávkování také určuje výhradně odborník. Měli byste si vzít pilulku 40-50 minut před zamýšleným pohlavním stykem. Pozitivní účinek přetrvává 4-5 hodin po použití. Ale každý lék na zlepšení potence má řadu kontraindikací. Takže v případě závažných onemocnění jater, srdce, ledvin je užívání léku kontraindikováno. Někdy můžete pozorovat nežádoucí reakce:

 • Bolest hlavy;
 • Závrať;
 • Zarudnutí obličeje;
 • kardiopalmus;
 • arytmie;
 • Zhoršení zraku;
 • Nevolnost.

Vysoce účinný je lék, který zlepšuje erektilní funkci. Mnoho mužů preferuje tento konkrétní produkt. Účinek tohoto léku totiž nastupuje do 15-20 minut po užití. A účinek trvá 36 hodin. Během této doby může muž provádět pohlavní styk. Odborníci také mohou doporučit nový perorální účinný lék na léčbu erektilní dysfunkce.

Pokud je po 40 letech u muže diagnostikována andropauza (nízká produkce testosteronu), lékaři nasadí hormonální terapii. Hormon testosteron lze podávat intramuskulárně ve formě injekcí nebo perorálně ve formě tablet. Kurz hormonální terapie trvá asi 1-2 měsíce. Po dokončení celého kurzu se potence obnoví. Zpravidla je taková terapie povinná pro muže po 40 letech, a to i při absenci vážných problémů v posteli.

Posilování potence doma

Muž v každém věku může normalizovat svou potenci sám doma. Po 40. roce věku mohou být tato opatření doplňková. A po úplném obnovení mužské síly je jejich dodržování považováno za nezbytný předpoklad. Proto je velmi důležité dodržovat zdravou výživu a aktivní životní styl. Pro zástupce silnějšího pohlaví je důležité zvýšit ochranné reakce těla.

Strava

důležitost potence pro muže

Vzhledem k tomu, že po 40 mužích dochází k poklesu produkce testosteronu, musí být syntéza hormonu obnovena. Toho lze dosáhnout prostřednictvím výživy. Tato možnost obnovy samozřejmě zabere dost času, ale metoda je naprosto bezpečná a prospěšná pro celkové zdraví těla. Pro posílení mužské síly musí tělo denně přijímat tyto prvky: zinek, selen, železo, hořčík, draslík, vápník, vitamíny A, E. Proto je nutné zařadit do jídelníčku některé produkty.

bylinky, které podporují mužskou potenci

Snížit hladinu cholesterolu a zlepšit stav cév můžete tím, že se vyhnete tučným smaženým jídlům, příliš kořeněným, sladkým a slaným jídlům. Pro muže nad 40 let je také důležité minimalizovat množství zkonzumovaného pečiva, sladkostí a čokolády. Alkohol a kouření jsou v tomto věku a dříve přísně zakázány.

Tělesné cvičení

Důležitým bodem je sport. Při absenci pravidelné fyzické aktivity dochází u mužů k obezitě, ubývá svalové hmoty a dochází ke stagnaci v pánevních orgánech. To vše má extrémně negativní vliv na potenci. A to platí zejména pro zástupce silnějšího pohlaví ve věku nad 40 let. Také sport vám umožňuje relaxovat po náročném dni v práci a obnovit funkce nervového systému. Fotbal, basketbal, běh a plavání jsou prospěšné pro zdraví mladých lidí.

Odborníci vyvinuli speciální sadu cviků, které zvyšují erekci. Takže i jednoduché dřepy zvýší průtok krve do penisu. A cvičení „most" a „kolo" uvolní stagnující procesy. Je nezbytné provádět každodenní ranní cvičení. Dlouhé jízdy na kole byste se ale ve 40 letech měli vzdát. Jízda na kole po dobu ne delší než 30 minut je považována za přijatelnou.

Preventivní opatření

Abyste po 40 letech nezažili všechny změny ve svém sexuálním životě, je nutné přijmout preventivní opatření. Normální strava a absence špatných návyků tedy ochrání mladého muže před vážnou erektilní dysfunkcí. Pravidelný sexuální život aktivuje zvýšenou produkci testosteronu. Každý mladý člověk, který začíná s aktivním sexuálním životem, musí podstupovat pravidelné prohlídky u lékaře. Jedině tak lze urychleně identifikovat možnou nemoc a rychle ji vyléčit. Jinak se nemoc stává chronickou. Integrovaný přístup k řešení problému pomůže obnovit plnou potenci u mužů po 40 letech.

Důvody snížené potence po 40

Zvyšování potence u mužů po 40 letech se stává vážným úkolem, protože samotné léky nepomohou. Lékaři přistupují k léčbě špatné potence komplexně, protože onemocnění je doprovázeno jak fyziologickými, tak psychickými změnami v těle.

Andrologové se domnívají, že hlavním důvodem snížené potence v dospělosti je akutní nedostatek testosteronu, hlavního mužského hormonu. Je to on, kdo je zodpovědný za normální fungování reprodukčního systému, tvorbu zárodečných buněk a mužské libido.

Příčiny poruch a problémů s potencí mohou spočívat v překrvení pánve. V důsledku nedostatečného krevního oběhu nedostávají genitálie potřebné množství kyslíku a krve. Pro dobrou erekci musí do penisu proudit alespoň 70 ml krve, pouze za této podmínky penis ztvrdne a zpružní. Když se přívod krve sníží, penis není schopen pohlavního styku.

Nejčastějšími příčinami ztráty potence po 40 letech jsou:

 • špatné návyky (cigarety, alkohol);
 • nízká fyzická aktivita;
 • častý stres;
 • špatná výživa.

K tomu je třeba přidat fyziologické změny v těle a reprodukčním systému. To zahrnuje zhoršení elasticity tunica albuginea, ztrátu vlastností buněk hladkého svalstva a jejich destrukci. Patologický stav se také vyskytuje na pozadí ischemie kavernózních těl penisu. Potence se může zhoršit u urogenitálních onemocnění, z tohoto důvodu nelze odepsat různé infekční procesy. Pokud se muž sám léčí, zhoršuje stav a přibližuje úplnou ztrátu erekce.

Metody zvyšování potence

Jak bylo uvedeno, porucha se může objevit v důsledku patologií, psychologických nebo fyzických změn. Po 40 letech se muž často začíná bát impotence a má velké obavy o sexuální funkce. Strach problém ještě zhoršuje.

Jak zvýšit potenci u mužů přirozeně po 40 letech? To lze často provést bez použití léků. Účinným řešením by byla změna životního stylu. Doporučuje se začít sportovat, existují i speciální tréninky pro zvýšení sexuálního potenciálu.

Budete se muset vzdát produktů rychlého občerstvení a jíst více ovoce a zeleniny. Vyhněte se smaženým, uzeným a soleným jídlům. Více by se mělo dusit. Potraviny můžete dusit nebo vařit.

Je důležité pravidelně správně odpočívat a trávit více času na čerstvém vzduchu. Při sedavé práci budete muset každou půl hodinu lehce procvičit tělo. Gymnastika zabrání stagnaci krve. Uvedená doporučení jsou jednoduchá, ale skutečně fungují a pomáhají zvýšit potenci bez léků. Budete muset do své stravy zahrnout velké množství produktů, které pomáhají udržovat sexuální sféru:

 • kozí mléko;
 • zelenina (špenát, petržel, kopr);
 • Miláček;
 • lilky.

Obsahují hodně zinku, který je zodpovědný za sekreci pohlavních hormonů a nových buněk. Kromě toho není na škodu uchýlit se k tajemstvím tradiční medicíny. Existuje mnoho léty prověřených receptů na obnovu mužské síly.

Tinktura z kořene ženšenu pomáhá s problémem dokonale bojovat. Přípravek urychluje krev, zvyšuje průtok krve v genitáliích. Rostlina je také dobrým afrodiziakem, které zvyšuje libido.

Hotovou ženšenovou tinkturu můžete zakoupit v lékárně.

Tradiční metody

Tradiční metody mohou také pomoci obnovit mužskou sílu, pokud jsou kombinovány s kompetentní léčbou drogami. Lék z medu, zázvoru, šípků a tymiánu si s problémem dobře poradí. Komponenty se nalijí vroucí vodou a nechají se 5 hodin. Hotový výrobek se odebírá velkou lžící po každém jídle.

Dalším přírodním prostředkem, který pomáhá léčit sníženou potenci, jsou sbírky z kořene ženšenu, galangalu, propolisu, tymiánu nebo syřidla. Pro rychlý účinek se rostliny konzumují asi hodinu před pohlavním stykem.

Vlašské ořechy pomáhají zvýšit potenci; jsou smíchány ve stejném poměru s přírodním medem a užívají se dvakrát denně po dvou malých lžičkách. Konzumace směsi s mlékem pomáhá zlepšit výsledky.

Vynikajícím prostředkem, který lze použít doma, je tinktura z plicníku léčivého. Rostlina se vaří v poměru sklenice vody na 10 g suroviny, užívá se 3x denně. Musíte pít čistou šťávu z aloe a jíst dýňová semínka. Některé druhy ořechů jsou užitečné, jmenovitě:

 • pistácie;
 • arašíd;
 • borovice a vlašské ořechy;
 • lískový oříšek.

Existuje i docela originální domácí metoda s ledem. Budete muset vzít půl kilogramu ledu, rozdrtit, zabalit do kousku gázy a aplikovat na různé části těla, držet 1 minutu. Nejprve se led aplikuje na základnu lebky, poté na srdce a končí oblastí varlat.

Existuje další recept. Vezměte sklenici semene kopru, smíchejte s několika lžícemi mletého oddenku kozlíku lékařského a dvěma sklenicemi čistého medu. Směs se nalije do termosky a naplní se vroucí vodou, dokud celkový objem není 2 litry. Produkt je infuzován po dobu jednoho dne, konzumován ve velké lžíci půl hodiny před jídlem.

 • mladé šišky a větve zalijte studenou vodou;
 • vařit;
 • nechte 12 hodin v uzavřené nádobě.

Hotový extrakt má krásnou hnědou barvu. Přidává se do koupelí, koupejte se 15-20 minut třikrát týdně. V případě potřeby si můžete zakoupit hotový extrakt z jehličí. Pití alkoholové tinktury z ženšenu bude prospěšné, pokud ji užijete 30 kapek po jídle. K obnovení kostní hmoty pijí také tinkturu z libečku a heřmánku. Směsi se připraví např. ze 100 g řebříčku, 50 g kořene kalamusu, 50 g pískavice řecké seno. Nalijte velkou lžíci bylin do sklenice vroucí vody, ochlaďte, přefiltrujte a užívejte sklenici třikrát denně. Odvary a tinktury jsou kontraindikovány při alergii na bylinky.

Cvičení

Speciální cvičení na erektilní dysfunkci pomáhají zvýšit účinek léků a tradičních metod. Provádějte normální rotační pohyby pánve v různých směrech. V tomto případě jsou ruce drženy na opasku, nohy jsou umístěny na úrovni ramen. Pánev se zvedne a zase sníží, trup by měl být umístěn na podložce, ruce a nohy spočívat na podlaze, kolena jsou pokrčená.

Dalším účinným cvičením je jízda na kole. Je nutné provádět rotační pohyby nohama, jako při jízdě na kole. Muž by si měl lehnout na podlahu, položit ruce podél těla a zkroutit nohy. Můžete zvednout kolena na úroveň ramen. To se provádí dvěma způsoby: vpředu, s rukama na opasku nebo na boku, nasměrujte nohy ke spánkům, můžete si pomáhat rukama.

Cvičení na lodi má pozitivní vliv. Lehněte si na břicho, při nádechu zvedněte ruce a natáhněte se dopředu. Nohy jsou taženy zpět v opačném směru. Při výdechu spusťte nohy a ruce zpět dolů. Během cvičení se hýždě napínají. Posledním cvikem budou dřepy. Chodidla jsou umístěna šíře než ramena, paže jsou ohnuté v loktech. Při nádechu se dřepněte a napněte hýžďové svaly. Při výdechu se uvolněte a vraťte se do výchozí pozice.

Jak zvýšit potenci u mužů po 45 letech a proč se zhoršuje

Lidé stárnou mnoha způsoby. Mezi nejdůležitější změny spojené se stárnutím patří sexualita. Jak z hlediska touhy (libida), tak z hlediska kvality a frekvence erekcí jsou mladí muži a starší lidé poněkud odlišní. Některé aspekty, jako je zdravý spánek a snížení stresu, přispívají k lepšímu sexuálnímu životu. Další příčiny erektilní dysfunkce jsou biologické a bez pomoci urologa je nelze ovlivnit.

struktura penisu

Pro muže je schopnost dosáhnout erekce mnohem více než jen biologická událost. To je životně důležitá vlastnost, bez které se mnozí muži cítí méněcenní, jako by ztratili svou mužnost. Proto jsou lékaři velmi často dotazováni na otázku, jak zvýšit potenci u mužů po 45 letech. Právě v tomto věku začínají první známky zhoršení erektilní funkce. Pro zodpovězení této otázky je však důležité vědět, jaké faktory mohou negativně ovlivnit mužskou potenci:

 • Nuda. Svěžest a rozmanitost sexu jsou nezbytné pro rychlou a plnou erekci.
 • Obavy o peníze nebo kariéru jsou vážnými překážkami dobrého sexuálního života.
 • Stres a únava z těžké fyzické nebo duševní práce.
 • Alkohol. Opilost a erekce se nemíchají. Alkohol je sedativum. Na krátkou dobu se rozšíří, ale poté silně stáhne cévy, čímž zabrání průtoku krve do penisu. Miliony slibných sexuálních setkání selhaly kvůli alkoholu.
 • Deprese. Sexuální vzrušení je prostě neslučitelné s nevýrazným světonázorem. Jak zvýšit potenci u mužů po 45 letech v případě chronické deprese vám poradí nikoli urolog, ale psychoterapeut nebo psychiatr. Pravděpodobně budete muset užívat antidepresiva.
 • Neochota partnera. Sex je oboustranný a konsensuální akt. Pokud jeden z partnerů nechce druhého, pak může mít odmítnutý problémy s potencí.
 • Strach z neúspěchu. Mnoho mužů ve svém životě mělo špatné zkušenosti během pohlavního styku, kdy penis „spadl" příliš rychle nebo došlo k předčasné ejakulaci. Tato neštěstí muže pronásledují a bez ohledu na jejich důvody zůstává strach - "Mohlo by se to stát znovu. "Tato fobie může vyžadovat léčbu od psychoterapeuta. Řekne vám, jak zvýšit potenci u mužů po 45 letech zlepšením sebevědomí.
 • Zdravotní problémy. Seznam zdravotních stavů, které mohou negativně ovlivnit erektilní funkci. Penis je cévní orgán, takže všechna onemocnění, která zhoršují průtok krve, mohou nepříznivě ovlivnit erekci. Diabetes je na vrcholu seznamu, ale názvy nemocí, které ovlivňují erekci, by mohly zaplnit stránku.
 • Užívání různých léků. Většina lékařů si je vědoma nežádoucích sexuálních vedlejších účinků mnoha léků. Nestyďte se zeptat svého lékaře, zda lék, který vám předepisuje, může negativně ovlivnit vaši erekci a libido.
 • Problémy s prostatou. Ačkoli se prostata přímo nepodílí na erekci, její anatomická blízkost k penisu ji řadí mezi faktory spojené s mužskou sexuální funkcí.

Vliv léků na potenci na zdraví

Při rozhovoru s pacientem o tom, jak zvýšit potenci u mužů po 45 letech, nemůže lékař nezmínit vliv různých přípravků na potenci na zdraví. Tyto prostředky doplňují stávající fyzické a duševní reakce těla na sexuální stimulaci a zvyšují průtok krve do genitálií. Biologické doplňky obsahující přírodní složky mohou také působit jako afrodiziaka, tedy stimulovat sexuální touhu.

léky na zvýšení potence

Nejoblíbenější léky nejsou afrodiziaka. Pomáhají zvyšovat koncentraci oxidu dusnatého v těle. Oxid dusnatý je malá molekula, která rozšiřuje krevní cévy. Často je užívání přípravků na potenci s obsahem oxidu dusnatého provázeno bolestmi hlavy, protože se rozšiřují i tepny v hlavě. Jak léky, tak doplňky stravy na zlepšení potence mají kontraindikace a vedlejší účinky. Mohou interagovat s jinými léky, takže by je měl předepisovat lékař, který ví o pacientově zdraví a lécích, které užívá (včetně vitamínů).

Rychle působící prostředky

Nejnovější inhibitor PDE-5 (aktivní složkou je avanafil) působí rychleji než ostatní léky ve své třídě. Začne fungovat po 15 minutách. Potahované tablety působí také poměrně rychle - během 15-30 minut.

Nežádoucí účinky těchto léků jsou podobné:

 • bolest hlavy;
 • žaludeční nevolnost;
 • změny vidění;
 • ucpaný nos;
 • bolesti zad;
 • bolest svalů;
 • priapismus (erekce, která po dlouhou dobu nezmizí).

Cvičení

Kromě léků existuje dobrý a dostupný způsob, jak zvýšit potenci u mužů po 45 letech. Kegelovy cviky musíte provádět denně, abyste napnuli a uvolnili svaly pánevního dna. Ačkoli jsou tato cvičení obvykle spojována s ženami, které se snaží posílit své vaginální svaly, muži je mohou provádět, aby dosáhli snazší erekce a intenzivnějších pocitů při sexu.

Jedním z nejdůležitějších aspektů provádění Kegelových cvičení je nalezení správných svalů. Dobrým způsobem, jak je najít, je zastavit tok moči při močení. Pokud je muž schopen zastavit tok moči, našel svaly pánevního dna, což znamená, že může cvičit Kegelovy cviky podle libosti. Pokud je obtížné najít správné svaly, můžete se podívat na „Kegelovy cviky".

Lidové léky

pozitivní účinek cvičení

Česnek je jednou z nejběžnějších bylin používaných k léčbě impotence doma. Říká se mu také „penicilin chudáka", protože česnek je účinným přírodním antiseptikem a posiluje imunitní systém. Bude užitečný při erektilní dysfunkci způsobené únavou a nemocí.

Zde je návod, jak zvýšit potenci u mužů po 45 letech pomocí zázvoru:

 • Je třeba smíchat půl lžičky zázvorové šťávy s polovinou natvrdo uvařeného vejce a medem podle chuti.
 • Užívejte jednou denně (nejlépe na noc) po dobu jednoho měsíce.
 • Tento recept vám umožňuje bojovat proti impotenci a předčasné ejakulaci.

Jedním z nejlepších lidových léků na zlepšení potence je ženšenová tinktura. Tato rostlina zlepšuje krevní oběh, ale má i další blahodárný účinek pro mužské tělo – zvyšuje sexuální touhu. Ginsenosidy nacházející se v ženšenu zvyšují koncentraci oxidu dusnatého v těle a stimulují neurotransmitery, které se aktivují, když je člověk sexuálně vzrušen.

Četné studie zjistily, že ženšen skutečně funguje jako podpora sexu! Stimulační rostlinný alkaloid je antagonista alfa-2 receptoru, což znamená, že zabraňuje rozkladu oxidu dusnatého v lidském těle. Oxid dusnatý je nezbytný pro pevnější a déle trvající erekci.