Co je dobré pro mužskou potenci?

V některých případech lze zlepšení erektilní funkce dosáhnout jednoduše mírnou úpravou životního stylu. Mnozí ale nevědí, co je dobré na mužskou potenci, a tak při prvních příznacích ztráty síly začnou brát povzbuzující pilulky.

Muž byl schopen zlepšit svou potenci zlepšením svého sexuálního života

Chcete-li ušetřit peníze a efektivně zlepšit potenci, musíte dodržovat několik pravidel, která budou popsána v článku.

Produkty pro potenci

Výživa je základním bodem v prevenci a léčbě problémů s potencí. Důvod spočívá v metabolismu a produkci gonadotropního hormonu, testosteronu a hormonů jeho frakce.

Uvedené látky jsou zodpovědné za normální vývoj mužských genitálií v období puberty. Také hladina mužských pohlavních hormonů určuje závažnost erekce, sexuální touhu, trvání pohlavního styku a sílu orgasmu.

Potravinové produkty, které se podílejí na syntéze pohlavních hormonů – androgenů – jsou proto užitečné pro zvýšení potence mužů.

Rostlinná potrava

Mezi produkty, které jsou prospěšné pro mužskou potenci, patří:

 1. Ořechy. Přínos spočívá v obsahu polynenasycených mastných kyselin v jádrech. Omega-3 a omega-6 jsou prekurzory testosteronu a úspěšně zvyšují jeho koncentraci při vstupu do těla. Všechny produkty jsou užitečné, ale nejúčinnější jsou následující: cedr, vlašské ořechy, mandle, lískové ořechy, kešu. Odborníci na výživu doporučují užívat 20-30 ořechových jader denně, aby plně pokryli potřebu mastných kyselin mužského těla.
 2. Zelenina. Zavedení maximálního množství zeleniny do jídelníčku je velmi prospěšné pro potenci. Hladinu testosteronu ovlivňuje selen, zinek, vápník a hořčík. Důležité jsou také vitamíny A, E, C a skupina B. Přední zelenina z hlediska přínosu je: tuřín, dýně, mrkev a brokolice. Na zvláštním místě jsou cibule a česnek, které stimulují nejen sexuální funkce, ale také podporují imunitní systém. Zelenina je užitečná v syrové formě, protože vařením ztrácí své vlastnosti.
 3. Rostlinné oleje. Největší přínos má olivový olej. Zavedení tohoto produktu do stravy zvyšuje především sexuální touhu v mužském těle. Ne nadarmo jsou Italové nejvášnivějším národem na světě. Jejich strava obsahuje hodně oliv, rajčat a sýra. Kromě olivového má blahodárný účinek dýňový olej. Spolu s vařenou dýní a dýňovými semínky chrání tělo před předčasným vyblednutím. Lněný olej bude užitečný nejen pro silnější pohlaví, ale také pro ženy. Tradiční medicína doporučuje užít lžíci lněného oleje hodinu před prvním ranním jídlem. Dávka pokrývá denní potřebu vitamínů, mastných kyselin a mikroprvků.
 4. Zeleň.Petržel, celer, zelená cibule a pastinák obsahují rostlinné prototypy androgenů. Jakmile se tyto látky dostanou do těla, začnou plnit funkci testosteronu.
 5. Ovoce.Za prvé, výhody mužského potenciálu pocházejí z banánů. Ovoce obsahuje selen a zinek. Jíst bobule s vysokým obsahem vitamínu C je dobré pro potenci. Patří mezi ně černý a červený rybíz, borůvky, angrešt a citrusové plody.
 6. Koření.Kořen zázvoru a kořen ženšenu mají jedinečné složení a vlastnosti. Tyto dva produkty jsou základem orientální medicíny. Vícesložkové složení obsahující zinek, hořčík a selen, vitamíny A, E, C, skupina B stimulují prokrvení perineálních tkání.
Potraviny užitečné pro mužskou potenci

Zelený čaj, odvar z tymiánu a ohnivá tráva mohou zvýšit erekci.

Proteinová výživa

Známé potraviny, které stimulují sexuální sílu, jsou ryby a mořské plody. Obsahují polynenasycené mastné kyseliny, zinek, fosfor a selen.

Největší užitek mužům přinášejí mušle a platýs. Pro zachování maximálního přínosu pro zdraví mužů se doporučuje konzumovat produkty syrové nebo v páře, kdykoli je to možné.

Zástupci silnější poloviny lidstva potřebují jíst maso. Prospěšné je hovězí maso, libové části vepřového, králičího a kuřecího masa.

Velmi užitečným produktem je maso pečené v troubě ve vlastní šťávě. Dobrým doplňkem je koření: červený a černý pepř, bazalka, kardamom, kari, petržel, česnek.

Jedním ze zdrojů živočišných bílkovin a zdraví jsou fermentované mléčné výrobky. Více benefitů z plnotučného tvarohu a zakysané smetany.

Pro udržení zdraví mužů v dobrém stavu byste měli majonézu zcela nahradit zakysanou smetanou, protože konzumace majonézy je škodlivá pro potenci kvůli vysokému obsahu barviv, konzervačních látek a zvýrazňovačů chuti.

Vejce by měl zařadit do jídelníčku každého, komu záleží na zdraví erekce. Předpokládá se, že křepelčí vejce jsou prospěšnější, ale tento předpoklad nebyl prokázán.

Miláček

Med je univerzální produkt, který také zvyšuje mužskou sexuální potenci. Díky bohatému složení vitamínů dochází k posílení celého těla.

Je důležité vědět: všechny včelařské produkty do určité míry stimulují mužskou sílu. Ale med je pro tělo nejdostupnější, levný a nejúčinnější lék.

Med má pozitivní vliv na mužskou potenci

Produkt může zcela nahradit cukr, pokud neexistují žádné kontraindikace, protože se jedná o silný alergen.

Sexuální návyky a jejich vliv na potenci

Sex hraje důležitou roli v životě silnějšího pohlaví. Při pravidelném intimním životě není těžké vysledovat jakékoli změny v sexuálním zdraví.

Je třeba mít na paměti, že sexuální aktivita každého je jiná. Pro někoho je normální mít sex jednou za měsíc, pro někoho několikrát denně.

Individuální vlastnosti závisí na temperamentu, věku, libidu a hladinách testosteronu v krvi. Porucha je diagnostikována, když je erekce nebo libido snížené oproti normálu.

Mnoho lidí se zajímá o to, zda je pro potenci škodlivý častý sex a jak masturbace ovlivňuje sexuální zdraví.

Změní častý sex?

Rozhodně můžeme říci, že delší abstinence a neaktivní sexuální život přináší více škody. K tomu dochází, protože prostata neustále produkuje tekutou část spermií v těle.

Určitý počet spermií dozrává ve varlatech každých 60-70 dní.

Při delší abstinenci se zvyšuje městnání prostaty a postupně se rozvíjí prostatitida. Zánět v prostatě způsobuje ostrou bolest při ejakulaci, chronickou pánevní bolest, související snížené libido a slabou erekci.

Dlouhodobá abstinence vede k oslabení svalů penisu, skleróze záludných těl a jejich slabému plnění. Muži s nepravidelným sexuálním životem jsou psychologicky nastaveni na selhání. Výsledkem je, že erekce není dostatečně silná nebo je ejakulace příliš rychlá.

Častá sexuální aktivita zase přináší mužskému tělu více výhod, ale existují nuance.

Pravidelný sex mužskému tělu prospívá
 1. Příliš častý sex s různými ženami nebo s jednou vede k otupení orgasmu a příjemným pocitům. To se obvykle stává silnějšímu pohlaví během andropauzy – mužské menopauzy.
 2. S aktivním sexuálním životem s různými partnery se zvyšuje riziko nákazy genitálními infekcemi. Chlamydie, kapavka a syfilis významně ovlivňují zdraví reprodukčního systému a organismu jako celku.

Optimální počet sexuálních aktů pro manželský pár by měl být v průměru alespoň třikrát týdně.

Pokud máte chuť a zdraví vám to dovolí, můžete mít sex každý den.

Vliv sebeuspokojení na potenci

Vědci se již dávno vzdálili středověkým názorům, že masturbace vede k demenci nebo způsobuje paralýzu celého těla. V současné době je obecně přijímáno, že při absenci sexuální aktivity u zdravého muže masturbace přináší tělu pouze výhody.

Se sebeuspokojením se semenná tekutina a spermie obnovují, v prostatě nejsou žádné stagnující procesy. Doporučuje se masturbovat maximálně třikrát týdně, tento režim pomáhá s potencí a udržuje zdraví.

Nedoporučuje se však v tomto stavu setrvávat dlouhodobě, protože uvolnění a relaxace po masturbaci jsou krátkodobé a může se vyvinout i psychogenní erektilní dysfunkce. Čím delší je mezera mezi sexuálními kontakty, tím větší jsou pochybnosti o sobě samém.

Jiný názor o ženatých lidech, kteří se uspokojují sledováním pornografie. Psychologové se domnívají: nadměrná masturbace vede k oslabení přitažlivosti k partnerovi, což vede ke konfliktům a psychickým problémům v rodině a zdravotním problémům.

Plán

Životní styl hraje významnou roli v prevenci sexuálních problémů.

Cvičení a správná výživa jsou klíčem k vynikající potenci

Do svého denního programu byste měli zařadit několik bodů, abyste se nikdy nesetkali s onemocněním pohlavních orgánů.

 1. Kontrastní sprcha ráno.Změny teploty vody zvyšují krevní oběh v celém těle a zejména v pánevních orgánech. Průtok krve přispívá ke stabilnější erekci, zvýšené vitalitě a energii.
 2. Sportovní aktivity.Plavání a jóga jsou prospěšné. Speciální komplex pro trénink pánevních svalů - Kegelovy cviky - stimuluje erekci. Mohou být prováděny v pracovní době, na cestě domů, během odpočinku. Také ranní cvičení by se mělo skládat z rotací pánve, dřepů, běhání na místě a předklánění, aby se zvýšil průtok krve do genitálií.
 3. Správná výživa.Je důležité sestavit jídelníček založený na produktech živočišných bílkovin a rostlinné stravě. Zcela vylučte smažená a tučná jídla. To je důležité, protože tučná nezdravá jídla dodávají cholesterol, který se ukládá na stěnách cév ve formě aterosklerotických plátů. Plaky blokují lumen cévy a krev dostatečně neprochází do tkání, v těle se vyvíjí hypoxie, která ovlivňuje zdraví. Ateroskleróza pánevních cév hrozí snížením přívodu krve do penisu a snížením sexuální erekce.
 4. Afrodiziaka.Konzumace produktů, které stimulují sexuální aktivitu, by měla být dávkována. Med a ořechy můžete jíst každý den, ale v malých porcích, 1-2 polévkové lžíce, v takovém případě napomáhá potenci. Ryby, mořské plody a maso by se měly během týdne střídat.
 5. Normalizace hmotnosti.Přebytečná tuková tkáň v mužském těle se stává zdrojem estrogenů – ženských pohlavních hormonů. Na pozadí jejich nárůstu libido mizí a erekce se zhoršuje.
 6. Pitný režim.Muž vážící 70 kg průměrné výšky by měl vypít až dva litry vody denně.
 7. Koupat se ve vaně.Koupání s bobkovým listem má své výhody. U mužů po této proceduře dochází k přívalu krve do genitálií a zpevnění celého těla.
 8. Snižte užívání léků.Mnoho farmakologických léků má škodlivý vliv na sexuální zdraví. Patří sem antihypertenziva, psychofarmaka, antidepresiva, protizánětlivé léky a antibiotika. Pokud je to možné, měla by se jejich spotřeba snížit. Než to uděláte, měli byste zvážit výhody a poškození drog.

závěry

Udržet si dobré sexuální zdraví je snadné. Vše, co je užitečné pro mužské tělo, je prospěšné a zlepšuje potenci.

Menší poruchy sexuálního zdraví lze napravit zdravými potravinami, sportem a správným denním režimem.

Pokud jsou pozorovány neobvyklé příznaky, pak je lepší nedělat nic sami, ale poradit se s urologem.

Závažná onemocnění erekce a sexuálního zdraví vyžadují kvalifikovanou léčbu. Výhody pro tělo, potenci a erekci jsou zdraví.