Jak zlepšit a zvýšit potenci u mužů

Problémy s erekcí se u mužů objevují mezi 30. a 50. rokem. Pro obnovení potence odborníci vyvinuli speciální přípravky, můžete také použít lidové léky, doplňky stravy a vitamínové komplexy. Stojí za to říci podrobněji, jak zvýšit potenci u mužů přirozenými způsoby, aniž byste museli jít k lékaři.

Muž doma zvýšil potenci a dosáhl harmonie se svou ženou

Jak dosáhnout dobrých výsledků při léčbě

Muž může zvýšit potenci mnoha způsoby, ale nejprve musíte zjistit příčinu erektilní dysfunkce. Nejprve jsou eliminovány faktory, které mohou nepříznivě ovlivnit funkci penisu. Odstraňte stres, nervové zážitky, vážný psycho-emocionální a fyzický stres. Pokud to nepomůže, měli byste se poradit s lékařem, abyste zjistili příčinu. U některých problémů stačí použít lidové prostředky, pro jiné případy je vhodná pouze medikamentózní terapie. Dnes lékaři používají následující možnosti léčby:

 • gymnastika a cvičení;
 • užívání léků;
 • použití tablet s testosteronem v kompozici;
 • stimulace penisu přístroji (fyzioterapie);
 • normalizace výživy a výběr stravy;
 • léčba bylinami a lidovými recepty;
 • použití masážních technik.

Tyto metody lze použít jednotlivě nebo v kombinaci. U závažných známek impotence mohou lékaři předepsat operaci.

Preventivní opatření

Než začnete hledat způsoby, jak posílit mužskou erekci, měli byste se dozvědět o způsobech, jak se tomuto problému vyhnout:

 1. Jídlo. Aby se muž nesetkal s příznaky erektilní dysfunkce, potřebuje nasytit tělo užitečnými látkami. Je důležité jíst bílkoviny, sacharidy, vitamíny a minerály a také zdravé tuky. Potenci dobře ovlivňuje česnek, mrkev, cibule, ořechy, hrášek a fazole. Tyto produkty obsahují zinek a selen, které přispívají k produkci testosteronu.
 2. Váha. Pokud pacient nesleduje váhu, pak se rychle rozvíjí vaskulární patologie a může se vyvinout i diabetes mellitus. Všechny tyto nemoci vedou k problémům s krevními cévami, což v budoucnu znamená porušení potence. Navíc kila navíc potlačují tvorbu testosteronu, čímž zvyšují hladinu ženských hormonů v krvi.
 3. Aktivní životní styl. Cvičit ráno nebo si jít zaběhat je dobré pro každého, ale muži nad 30 to potřebují. Každodenní fyzická aktivita vede ke zlepšení stavu cév a normalizuje tvorbu testosteronu. Nabíjení umožňuje udržovat tělo v dobré kondici, což je důležité při známkách poruch potence.
 4. Cvičení. Existuje celá řada speciálních cviků, které jsou přímo určeny k posílení svalů v oblasti pánve. Jsou také účinné při projevech prostatitidy.
 5. Relaxace. Každodenní a správný odpočinek pomáhá tělu obnovit práci všech systémů. Muž by měl spát ve tmě a v tichu, doba odpočinku je 7-8 hodin.
 6. sexuální život. Abstinence má negativní vliv na erektilní funkce, proto by měl muž mít pravidelně sex. Je vhodné mít pohlavní styk s jedním partnerem.
 7. Špatné návyky. Kouření a pití alkoholu negativně ovlivňuje potenci. Pokud si chce muž udržet erekci po mnoho let, měl by se vzdát špatných návyků.
 8. stres. Deprese a emoční stres ovlivňují zdraví mužů. Je vhodné vyhýbat se stresu a emočnímu přetížení.

Urologové tvrdí, že sexuálně přenosné nemoci mohou způsobit impotenci. Proto byste měli být vyšetřeni každých 6 měsíců.

Jaké jsou způsoby, jak zvýšit erekci

Lékaři vyvinuli různé metody, jak zvýšit mužskou potenci, používají se společně nebo se obracejí pouze na jednu z metod:

 • psychoterapie;
 • léčba hormonálními léky;
 • přijímání finančních prostředků na obnovení erekce;
 • chirurgická intervence;
 • školení, cvičení a cvičení;
 • recepty tradiční medicíny;
 • dietní jídlo.

Před výběrem jedné z metod léčby byste měli být vyšetřeni lékařem. Urolog a androlog budou schopni zjistit příčinu patologie a zvolit terapii.

Tělesné cvičení a gymnastika

Snadný způsob, jak zlepšit potenci, je použití cvičení, které zrychlí krevní oběh a zlepší průtok krve do pánevních orgánů. Specialisté vyvinuli komplex fyzických aktivit, které vám umožní posílit svaly a zlepšit průtok krve:

 1. Dřepy. Přínosem tohoto cvičení je zvýšení krevního oběhu a také procvičení svalů malé pánve. Muž potřebuje roztáhnout nohy na šířku ramen a poté udělat hluboké dřepy až na doraz.
 2. Kolo. Oblíbený způsob posilování tříselných svalů. Pacient leží na zádech a poté zvedne nohy a simuluje jízdu na kole.
 3. Krok vojáka. Je nutné zvednout kolena vysoko a přitáhnout je k oblasti hrudníku. Ruce zůstávají na opasku.
 4. zadržování kamene. Ruce jsou položeny na opasku, po kterém se muž přikrčí, ale ne celou cestu. Když jsou nohy ohnuté v kolenou, měli byste zatnout a uvolnit hýžďové svaly. To se provádí 10krát, poté se pacient vrátí do výchozí polohy.
 5. Napětí. Pacient leží na zádech a poté pokrčí kolena a roztáhne je od sebe. V této poloze byste měli napnout a uvolnit svaly tříselné oblasti. Není potřeba utahovat hýždě.
 6. Zvedání pánve. Muž si lehne na záda a poté začne zvedat a spouštět pánev.
 7. Běh na místě. Zde není nutné zvedat nohy vysoko, protože ponožky by se neměly odlepovat od podlahy. Metoda pomáhá zvýšit průtok krve do genitálií.
Fyzická aktivita má pozitivní vliv na mužskou erektilní funkci

Při správném a neustálém provádění takových cvičení se pánevní svaly posílí, což bude mít pozitivní vliv na erektilní funkci.

Použití lidových receptů

Problémy s erekcí u mužů vznikaly také v dávných dobách, kdy neexistovaly léky na obnovení funkcí penisu. Pak přišly na pomoc lidové recepty, používané k rychlému zvýšení potence u muže. Dnes se používají tyto recepty, nejúčinnější jsou:

 1. Kopřivový odvar. Vyrábí se z červeného vína s přídavkem nasekaných kopřiv. Na půl litru nápoje se používá 5 lžic suché trávy. Činidlo se vaří 10 minut a poté se ochladí, zfiltruje a před každým jídlem odebere polévkovou lžíci.
 2. Tinktura ořechů. Pro ni se vezme skořápka 20 vlašských ořechů a nalije se 0, 5 litru alkoholu. Náprava trvá nejméně 15 dní, poté se užívá 30 kapek 2krát denně.
 3. Med a ořechy. Takový nástroj je schopen okamžitě zvýšit hladinu libida a může také obnovit potenci. Používají se drcené kešu a vlašské ořechy, které se smíchají ve stejných poměrech a přidá se tam med. Vezměte lék by měl být 1 polévková lžíce před jídlem.
 4. kořen kalamusu. Do 100 ml vroucí vody přidejte 1 lžíci drceného kořene a 1 lžíci květů fialky. Náprava se vyluhuje po dobu 20 minut, filtruje se a užívá se v polévkové lžíci 4-5krát denně.
 5. datlový odvar. Tyto sušené plody silně působí na organismus, jsou nejen výživné, ale mají i pozitivní vliv na erektilní funkce. Deset datlí vložíme do nádoby a zalijeme 2 sklenicemi vody. Bujón se připravuje 20 minut, poté se filtruje. Měli byste ho pít 3krát denně.

Muž si může zvolit způsob léčby sám, ale stojí za to připomenout, že lidové recepty mají také kontraindikace.

Při erektilní dysfunkci se doporučuje zařadit krevety do jídelníčku muže

Produkty, které mají pozitivní vliv na erekci

Pokud se muž potýká s prvními příznaky impotence, měl by přehodnotit svůj jídelníček. Z nabídky se doporučuje odstranit celý seznam škodlivých produktů, zahrnuje tučná, kořeněná, smažená a slaná jídla. Strava musí obsahovat takové složky, které mohou zvýšit libido a naplnit tělo nezbytnými vitamíny a minerály:

 1. Plody moře. Pro pacienta bude užitečné jíst mořské ryby, mušle, krevety, chobotnice a kaviár.
 2. Zelenina. Ze zeleniny je třeba dát přednost mrkvi, cibuli, zelí, česneku, červené řepě, křenu, tuřínu, celeru a zázvoru.
 3. ořechy. Syrové mandle, kešu, vlašské ořechy, arašídy, piniové oříšky.
 4. Bobule a sušené ovoce. Hrozny, rozinky, jahody, datle, maliny, banány.

Důležité je také zařadit do jídelníčku libové maso, může to být hovězí, krůtí, kuřecí, králičí maso. Užitečné křepelčí a slepičí vejce, olivový olej a hořká čokoláda. Je vhodné vařit pokrmy ve vařené nebo dušené formě.

Vitamíny a minerály pro mužskou sílu

Vitamínové komplexy pomáhají zlepšit mužskou erektilní funkci. V lékárnách zakoupíte doplňky s kompletním vitamínovým a minerálním složením. Takové komplexy pomáhají normalizovat sexuální aktivitu a zvyšují libido. Nejoblíbenější drogy jsou:

 1. Vitaminový doplněk, který je předepisován pro muže se sníženou potencí. Kompozice obsahuje přírodní složky a užitečné látky, které zvyšují sexuální touhu.
 2. Komplex navržený speciálně pro podporu reprodukční funkce v mužském těle. Je to přirozený a přirozený stimulant, který pomáhá nastolit erekci v každém věku. Droga normalizuje činnost nervového systému a zvyšuje mozkovou aktivitu.
 3. Komplex, který vykazuje dobrý účinek při vysoké fyzické námaze a neustálém stresu.
 4. Vitamíny A a E. Urychlují metabolické procesy v těle, zlepšují krevní oběh v kapilárách a cévách.
 5. Doplněk stravy, který lze použít k časné ejakulaci a také ke zvýšení erekce. Je lepší nepoužívat takový lék na onemocnění cév a srdce.

Než zlepšíte erekci pomocí vitamínových komplexů, měli byste se seznámit s kontraindikacemi těchto léků. Vitamíny nemohou působit jako plnohodnotná léčba, poskytují pouze podporu při terapii.

Vitamínový komplex pomůže muži zvýšit libido a stát se sexuálně aktivním

Použití moderních léků

Při vážných problémech používají lékaři medikamentózní metody ke zvýšení mužské potence. Léky mohou pomoci zbavit se známek sexuální slabosti a mohou také zvýšit libido. Lékaři předepisují pacientům:

 1. Inhibitory fosfodiesterázy. Tyto léky umožňují uvolnit stěny krevních cév, což urychluje proces plnění penisu krví. Účinek léku se dostavuje 30 minut po požití a trvá 2-6 hodin.
 2. Donátoři oxidu dusnatého. Po užití tablety se v těle aktivuje proces tvorby oxidu dusnatého, který má příznivý vliv na celkový stav cév. Hladké svaly se uvolňují a dochází k erekci. Průběh léčby je asi 2 týdny.
 3. Androgeny. Jsou určeny ke zvýšení množství testosteronu v krvi. Androgenní léky normalizují hormonální pozadí, čímž normalizují erektilní funkci. Takové léky jsou předepsány ve formě injekcí nebo tablet. Průběh léčby volí urolog nebo androlog.

Léky mají kontraindikace pro použití a vedlejší účinky. Před zahájením terapie si přečtěte pokyny.

Erektilní dysfunkce se může stát vážným problémem, zvláště pokud příznaky začínají ve 20 nebo 30 letech. Samoléčba se nedoporučuje. Muž by měl kontaktovat urologa, aby zjistil příčinu porušení. Lékař bude schopen vybrat vhodnou terapii a vysvětlit, jak zvýšit potenci.